#21 – Rafał Szymański – Algorytm i relacje, czyli jak szukać pracy na LinkedIn? Data publikacji: 14.10.2020 Długość odcinka: 1:17:29 W tym odcinku usłyszysz, jak działa LinkedIn, jak działają na nim rekruterzy i w efekcie, jak z niego korzystać i w jaki sposób się na nim komunikować, aby swoimi działaniami dać się odnaleźć, mieć dostęp do ofert pracy i wyróżnić się na tle innych kandydatów. Moim gościem jest Rafał Szymański – ekspert od digital marketingu i budowania wizerunku online. Rafał przedstawia LinkedIn z dwóch stron – od strony czysto technicznej, czyli co można zrobić, aby algorytm LinkedIn bardzej nas polubił i czysto ludzkiej, czyli jak budować relacje i angażować odbiorców swoich treści. W tym odcinku usłyszysz o: Od czego zacząć budowanie marki osobistej na Linkedin? Jak dobierać słowa kluczowe i gdzie je umieszczać na profilu? Jak docierać do interesujących nas osób i wzbudzać zainteresowanie swoją osobą? Jak zoptymalizować profil na Linkedin pod ATS (Applicant Tracking Systems)? Jak szukający pracy mogą skorzystać z płatnego konta Linkedin? Jakiego rodzaju aktywność może dać najlepsze efekty? Czy warto pisać post o poszukiwaniu pracy? Linki do osób i firm wymienionych w podcaście: Rafał Szymański Strona Artykuł Rafała na temat LinkedIn w Polsce Książka Szramy. Jak psychosystem niszczy nasze dzieci.   Subskrybuj podcast. Pozostaw recenzję. Jeśli podoba ci się idea tego podcastu, chcesz usłyszeć więcej o możliwościach kształtowania swojego życia zawodowego i być na bieżąco z każdym odcinkiem, zapraszam cię do subskrybowania tego podcastu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz również swoją ocenę np. na iTunes przydzielając odpowiednią ilość gwiazdek lub pozostawisz swój komentarz. W ten sposób spowodujesz, że podcast „Scenariusze Kariery“ dotrze do większej ilości osób, które chcą zadbać o swoje życie zawodowe albo są na etapie szukania pracy. Z góry dziękuję, Agnieszka. Podcast możesz subskrybować poprzez: – iTunes (iOS i Windows) – Player FM (Android i www) – Spotify – Twoją ulubioną aplikację do podcastów (wyszukaj frazę „Scenariusze Kariery”)
Przedstawiamy polskich podcasterów. Na pierwszy ogień Agnieszka Jurkowska, która już dwukrotnie gościła w naszym podcastowym newsletterze ze swoim podcastem Scenariusze Kariery.Posłuchajcie jakich odpowiedzi udzieliła Agnieszka na przygotowane przez nas pytania. Zapraszamy na: https://www.najlepszepolskiepodcasty.pl/
#20 – Bartłomiej Gołębiowski – Szukanie pracy przez Linkedin w praktyce Data publikacji: 30.09.2020 Długość odcinka: 51:53 Zastanawiasz się, jak szukać pracy przez Linkedin? Mojego gościa – Bartka Gołębiowskiego poznałam w maju tego roku na LinkedIn. Bartek był na etapie zmiany zawodowej, poszukiwał pracy jako Project Manager. Już wówczas zwrócił moją uwagę tym, jak metodycznie podchodził do szukania pracy. Jak się później okazało i co miałam okazję obserwować, aktywność na Linkedin stanowiła podstawę jego strategii poszukiwania pracy. W tym odcinku usłyszysz o: jak wypracować własny styl działania na LinkedIn, dlaczego tworzyć profil pod kątem przyszłej poszukiwanej pracy, na czym oprzeć strategię komunikacji i networkingu na Linkedin, o czym można pisać posty poszukując pracy, z jakich funkcjonalności Linkedin skorzystać, co może dać aktywność na Linkedin. Linki do osób i firm wymienionych w podcaście: Bartłomiej Gołębiowski na Linkedin Subskrybuj podcast. Pozostaw recenzję. Jeśli podoba ci się idea tego podcastu, chcesz usłyszeć więcej o możliwościach kształtowania swojego życia zawodowego i być na bieżąco z każdym odcinkiem, zapraszam cię do subskrybowania tego podcastu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz również swoją ocenę np. na iTunes przydzielając odpowiednią ilość gwiazdek lub pozostawisz swój komentarz. W ten sposób spowodujesz, że podcast „Scenariusze Kariery“ dotrze do większej ilości osób, które chcą zadbać o swoje życie zawodowe albo są na etapie szukania pracy. Z góry dziękuję, Agnieszka. Podcast możesz subskrybować poprzez: – iTunes (iOS i Windows) – Player FM (Android i www) – Spotify – Twoją ulubioną aplikację do podcastów (wyszukaj frazę „Scenariusze Kariery”)
#19 – Marta Smyrska – Jak rozwijać swój sposób komunikowania się w zmieniającym się świecie? Data publikacji: 16.09.2020 Długość odcinka: 1:00:40 Tak, jak zmienia się nasze otoczenie zewnętrzne, tak również nasz sposób komunikowania się wymaga updatu. To jedna z głównych myśli mojej rozmowy z Martą Smyrską – ekspertką od komunikacji biznesowej i content marketingu. Marta wysuwa śmiałą tezę, że komunikacja jest twardą kompetencją, której można się nauczyć i której efektywność można zmierzyć. Bez tej kompetencji nie ma wyników biznesowych a jednym z jej mierników są dobre relacje. W tym odcinku usłyszysz o: Na jakim poziomie zachodzą zmiany w komunikowaniu się? W jaki sposób rozwijać swoją umiejętność komunikowania się, aby zadbać o swoją konkurencyjność na zmieniającym się rynku pracy? Jak komunikować o swoich wartościach? Czy warto podążać za swoimi emocjami w komunikowaniu się? Czy schematy wspierają czy utrudniają komunikację? Na czym polega prostota i upraszczanie języka? Jak przeprowadzić trudną rozmowę? Linki do osób i firm wymienionych w podcaście: Marta Smyrska na Linkedin Marta Smyrska Blog Future of work Magazyn Metoda SIT Wywiad z trenerem   Subskrybuj podcast. Pozostaw recenzję. Jeśli podoba ci się idea tego podcastu, chcesz usłyszeć więcej o możliwościach kształtowania swojego życia zawodowego i być na bieżąco z każdym odcinkiem, zapraszam cię do subskrybowania tego podcastu. Będzie mi miło, jeśli zostawisz również swoją ocenę np. na iTunes przydzielając odpowiednią ilość gwiazdek lub pozostawisz swój komentarz. W ten sposób spowodujesz, że podcast „Scenariusze Kariery“ dotrze do większej ilości osób, które chcą zadbać o swoje życie zawodowe albo są na etapie szukania pracy. Z góry dziękuję, Agnieszka. Podcast możesz subskrybować poprzez: – iTunes (iOS i Windows) – Player FM (Android i www) – Spotify – Twoją ulubioną aplikację do podcastów (wyszukaj frazę „Scenariusze Kariery”)
View 19 more appearances
Share Profile
Are you Agnieszka? Verify and edit this page to your liking.

Followers

Share This Creator

Recommendation sent

Join Podchaser to...

  • Rate podcasts and episodes
  • Follow podcasts and creators
  • Create podcast and episode lists
  • & much more

Creator Details

Episode Count
23
Podcast Count
2
Total Airtime
18 hours, 44 minutes
PCID
Podchaser Creator ID logo 191258