Wprawiam tematy w ruch. Wierzę, że każda spotkana osoba nas zmienia. Łączę zamiłowanie do nowych technologii i języka, współtworząc iMagazine. Pasjonuje mnie rynek kawy Specialty, w której towarzystwie lubię słuchać historii innych. Ci rozpoznają mnie po mojej pasji do marki Apple. Biegam. Często z podcastami, których słucham od ponad dekady. #BoCzemuNie? Mimo, pomimo i wbrew. #DoMore!
Technologia dawno nie udowodniła tak bardzo swojej potęgi, jak podczas trwającej pandemii koronawirusa. Dzięki niej możemy czynić wiele dobra dla tych, od których dzielą nas metry, kilometry, ale także kontynenty. Dziś rozmawiam z Heleną Krajewską (@_hkrajewska) z Polskiej Akcji Humanitarnej (@PAH_org). W rozmowie poruszamy temat gamerów, którzy pomagają PAH, siły przymusowego przejścia wielu z nas na model pracy zdalnej, pomocniczości, którą mamy dziś w zasięgu dłoni oraz wielu innych tematach. Dlaczego ta rozmowa? Ponieważ technologia przede wszystkim powinna nam pomagać. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Rozdziały: 00:00:00 – INTRO 00:00:35 – Wstępniak 00:01:45 – Gość odc.: Helena Krajewska (PAH) 00:43:26 – Pożegnanie: Jak Ty możesz pomóc? Linki: Helena Krajewska Twitter (@_hkrajewska) Facebook (helenakrajewka) Polska Akcja Humanitarna Twitter (@PAH_org) Facebook (PolskaAkcjaHumanitarna) Instagram (@polskaakcjahumanitarna) YouTube Kwadratowa Masakra Pomagamy.pl Sucha fakty PAH WNOP 104: Jak działa Pajacyk – historia, cele, kulisy i wyniki programu dożywiania dzieci WNOP 047: “Świat według Janki”, czyli inspirująca książka o istocie pomocy humanitarnej Prowadzący: Krzysztof Kołacz (@kolaczkrzysztof) Podcast „Bo czemu nie?”: Podcast „Bo czemu nie?” (@boczemuniepl) Facebook podcastu (https://fb.com/boczemuniepl/) Instagram podcastu (https://instagram.com/boczemuniepl/) Identyfikacja wizualna: Hubert Tereszkiewicz Muzyka: soundslikeanearful.com (feat. BB-8) Montaż: BB-8 Pytania? Pisz śmiało > kontakt@boczemunie.pl Bądź na bieżąco: Subskrybuj podcast przez – RSS Słuchaj podcastu w – Apple Podcasts Słuchaj podcastu w – Google Podcasts Słuchaj podcastu w – Spotify Słuchaj podcastu w – Overcast FM Słuchaj podcastu w – Pocket Casts Słuchaj podcastu w – PlayerFM Słuchaj podcastu w – CastBox Słuchaj podcastu na – YouTube Chcesz mnie wesprzeć? Oceń podcast w iTunes. Dla Ciebie to zaledwie chwila, a dla podcastu Twoja opinia i liczba gwiazdek mają ogromne znaczenie. Dzięki nim mam szanse trafić do większej liczby osób. Bo czemu nie? Jak to zrobić? Uruchom aplikację „Podcasty” na komputerze Apple lub „iTunes” na maszynie z Windowsem. Możesz też skorzystać z aplikacji „Podcasty” na iPhonie lub iPadzie. Zaloguj się do swojego konta Apple. Jeśli nie posiadasz Apple ID to załóż je – to nic nie kosztuje. Wyszukaj podcast „Bo czemu nie?”. Wybierz odpowiednią liczbę gwiazdek, które chcesz mi przyznać oraz napisz (lub nie) kilka słów na temat „Bo czemu nie?”. Zainteresowany współpracą? Zajrzy na boczemunie.pl/partner/ Dobrego odbioru i dzięki za każdy, pozostawiony komentarz. Artykuł #124 – Nowe technologie w służbie PAH pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?".
Michał Masłowski (@macgadka, @mmmaslov) – to gość dzisiejszego odcinka. Osoba od lat związana ze środowiskiem Apple, zaprzyjaźniona z tematem finansów osobistych i przede wszystkim – będąca miłośnikiem nowych technologii. ½ podcastu „MacGadka” w szczerej i długiej rozmowie na temat początków zamiłowania do Apple, podcastingu oraz sportu. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Rozdziały: 00:00:00 – INTRO 00:00:36 – Wstępniak 01:01:01 – Gość. odc.: Michał Masłowski 01:23:47 – Pożegnanie, czyli to koniec początku! Linki: Odcinki z udziałem Michała: #EXTRA 1 z podcastem MacGadka – Get a Mac #050 – Tim Cook pisze do inwestorów #EXTRA 10 – Ważkie sprawy Miłosza Odcinki „MacGadki” z moim gościnnym udziałem: MacGadka #163 – Fifty shades of space grey MacGadka #183 – Pączki w maśle podczas home office Gość: Michał Masłowski (@macgadka, @mmmaslov) MyApple.pl Podcast „MacGadka” Facebook Michała Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych Prowadzący: Krzysztof Kołacz (@kolaczkrzysztof) Podcast „Bo czemu nie?”: Podcast „Bo czemu nie?” (@boczemuniepl) Facebook podcastu (https://fb.com/boczemuniepl/) Instagram podcastu (https://instagram.com/boczemuniepl/) Identyfikacja wizualna: Hubert Tereszkiewicz Muzyka: soundslikeanearful.com (feat. BB-8) Montaż: BB-8 Pytania? Pisz śmiało > kontakt@boczemunie.pl Bądź na bieżąco: Subskrybuj podcast przez – RSS Słuchaj podcastu w – Apple Podcasts Słuchaj podcastu w – Google Podcasts Słuchaj podcastu w – Spotify Słuchaj podcastu w – Overcast FM Słuchaj podcastu w – Pocket Casts Słuchaj podcastu w – PlayerFM Słuchaj podcastu w – CastBox Słuchaj podcastu na – YouTube Chcesz mnie wesprzeć? Oceń podcast w iTunes. Dla Ciebie to zaledwie chwila, a dla podcastu Twoja opinia i liczba gwiazdek mają ogromne znaczenie. Dzięki nim mam szanse trafić do większej liczby osób. Bo czemu nie? Jak to zrobić? Uruchom aplikację „Podcasty” na komputerze Apple lub „iTunes” na maszynie z Windowsem. Możesz też skorzystać z aplikacji „Podcasty” na iPhonie lub iPadzie. Zaloguj się do swojego konta Apple. Jeśli nie posiadasz Apple ID to załóż je – to nic nie kosztuje. Wyszukaj podcast „Bo czemu nie?”. Wybierz odpowiednią liczbę gwiazdek, które chcesz mi przyznać oraz napisz (lub nie) kilka słów na temat „Bo czemu nie?”. Zainteresowany współpracą? Zajrzy na boczemunie.pl/partner/ Dobrego odbioru i dzięki za każdy, pozostawiony komentarz. Artykuł #123 – Michał Masłowski: To dopiero koniec początku! pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?".
No to pora na pierwszą rozmowę w 3 sezonie! Dziś moim gościem jest Jaromir Kopp (@MacWyznawca). Rozmawiamy nie tylko o historii komputeryzacji w Polsce, ale także o takich specjałach, jak tzw. „copy party”. Wiecie czym było? Zapraszam. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Rozdziały: 00:00:00 – INTRO 00:00:35 – Wstępniak 00:03:49 – Gość odc.: Jaromir Kopp 01:56:25 – Pożegnanie Gość: Jaromir Kopp (@MacWyznawca) Prowadzący: Krzysztof Kołacz (@kolaczkrzysztof) Podcast „Bo czemu nie?”: Podcast „Bo czemu nie?” (@boczemuniepl) Facebook podcastu (https://fb.com/boczemuniepl/) Instagram podcastu (https://instagram.com/boczemuniepl/) Identyfikacja wizualna: Hubert Tereszkiewicz Muzyka: soundslikeanearful.com (feat. BB-8) Montaż: BB-8Pytania? Pisz śmiało > kontakt@boczemunie.pl Bądź na bieżąco: Subskrybuj podcast przez – RSS Słuchaj podcastu w – Apple Podcasts Słuchaj podcastu w – Google Podcasts Słuchaj podcastu w – Spotify Słuchaj podcastu w – Overcast FM Słuchaj podcastu w – Pocket Casts Słuchaj podcastu w – PlayerFM Słuchaj podcastu w – CastBox Słuchaj podcastu na – YouTube Chcesz mnie wesprzeć? Oceń podcast w iTunes. Dla Ciebie to zaledwie chwila, a dla podcastu Twoja opinia i liczba gwiazdek mają ogromne znaczenie. Dzięki nim mam szanse trafić do większej liczby osób. Bo czemu nie? Jak to zrobić? Uruchom aplikację „Podcasty” na komputerze Apple lub „iTunes” na maszynie z Windowsem. Możesz też skorzystać z aplikacji „Podcasty” na iPhonie lub iPadzie. Zaloguj się do swojego konta Apple. Jeśli nie posiadasz Apple ID to załóż je – to nic nie kosztuje. Wyszukaj podcast „Bo czemu nie?”. Wybierz odpowiednią liczbę gwiazdek, które chcesz mi przyznać oraz napisz (lub nie) kilka słów na temat „Bo czemu nie?”. Zainteresowany współpracą? Zajrzy na boczemunie.pl/partner/ Dobrego odbioru i dzięki za każdy, pozostawiony komentarz. Artykuł #122 – Jaromir Kopp pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?".
Pora na odcinek, którego wręcz się domagaliście. Wraz z Krystianem MacKozerem Kozerawskim (@mackozer) omawiamy najważniejsze nowości i kwestie związane z tegoroczną konferencją WWDC 2020. Co wg nas było najważniejsze? Dlaczego świat potrzebuje aplikacji do mycia rąk? No dobra, to drugie pytanie to niestety przykry żart. A Wam co najbardziej przypadło do gustu? Sekcja komentarzy czeka. #BoCzemuNie ? POBIERZ ODCINEK Rozdziały: 00:00:00 – INTRO 00:00:35 – #WWDC20 w czasach pandemii 00:03:52 – macOS 11 Big Sur i Apple Silicon 00:36:13 – iOS, iPadOS 14 i tvOS 14 00:58:30 – watchOS 7, czyli myjemy rączki! 01:07:00 – AirPods, czyli cyrk przyjedzie w październiku 01:10:00– Co było najważniejsze? 01:15:00 – Do usłyszenia! Linki: 286: Remote From WWDC 2020 With Craig Federighi and Greg Joswiak Gość: Krystian MacKozer Kozerawski (@mackozer) Profil Patreon Krystiana – Chcesz? Wesprasz. Odcinek z Krystianem o jego drodze do developera #072 – Latająca Catalina! #095 – Czarne listy, edukacja i telewizja w tle #112 – Edukacja w czasach zarazy Prowadzący: Krzysztof Kołacz (@kolaczkrzysztof) Podcast „Bo czemu nie?”: Podcast „Bo czemu nie?” (@boczemuniepl) Facebook podcastu (https://fb.com/boczemuniepl/) Instagram podcastu (https://instagram.com/boczemuniepl/) Identyfikacja wizualna: Hubert Tereszkiewicz Muzyka: soundslikeanearful.com (feat. BB-8) Montaż: BB-8 Pytania? Pisz śmiało > kontakt@boczemunie.pl Bądź na bieżąco: Subskrybuj podcast przez – RSS Słuchaj podcastu w – Apple Podcasts Słuchaj podcastu w – Google Podcasts Słuchaj podcastu w – Spotify Słuchaj podcastu w – Overcast FM Słuchaj podcastu w – Pocket Casts Słuchaj podcastu w – PlayerFM Słuchaj podcastu w – CastBox Chcesz mnie wesprzeć? Oceń podcast w iTunes. Dla Ciebie to zaledwie chwila, a dla podcastu Twoja opinia i liczba gwiazdek mają ogromne znaczenie. Dzięki nim mam szanse trafić do większej liczby osób. Bo czemu nie? Jak to zrobić? Uruchom aplikację „Podcasty” na komputerze Apple lub „iTunes” na maszynie z Windowsem. Możesz też skorzystać z aplikacji „Podcasty” na iPhonie lub iPadzie. Zaloguj się do swojego konta Apple. Jeśli nie posiadasz Apple ID to załóż je – to nic nie kosztuje. Wyszukaj podcast „Bo czemu nie?”. Wybierz odpowiednią liczbę gwiazdek, które chcesz mi przyznać oraz napisz (lub nie) kilka słów na temat „Bo czemu nie?”. Zainteresowany współpracą? Zajrzy na boczemunie.pl/partner/ Dobrego odbioru i dzięki za każdy, pozostawiony komentarz. Artykuł #121 – #WWDC20, czyli myjemy rączki! pochodzi z serwisu Podcast "Bo czemu nie?".
View 125 more appearances
Share Profile
Are you Krzysztof? Verify and edit this page to your liking.

Followers

Recommend This Creator

Recommendation sent

Join Podchaser to...

  • Rate podcasts and episodes
  • Follow podcasts and creators
  • Create podcast and episode lists
  • & much more

Creator Details

Location
Krakow, województwo małopolskie, Poland
Episode Count
129
Podcast Count
1
Total Airtime
5 days, 21 hours
PCID
Podchaser Creator ID logo 331968