Policy Analyst Host & Producer of Araştırmaca
Araştırmaca'nın bu bölümünde TEDMEM Eğitim ve Sosyal Araştırmalar koordinatörü Sabiha Sunar 'la TIMSS 2019 araştırmasını konuşuyoruz. Öğrencilerin fen ve matematikteki başarı trendleri, bölgeler arasındaki başarı farkları, başarıya etki eden faktörler ve çok daha fazlası...
Bu bölümde TEAM Araştırma'nın araştırma direktörü Ulaş Tol ile, Türkiyeli Kürt gençlerin ve genç yetişkinlerin siyasal ve sosyal tercihlerini resmeden "Kürt Gençler ’20 Benzerlikler, Farklar, Değişimler" başlıklı araştırmalarını konuşuyoruz.
Dijital Ebeveynlik Araştırması'nı Elif Posos Devrani ile konuşuyoruz. "Çocukların ekran süresi ne kadar olmalı?"; "Çocuklar dijital araçlarla ne zaman tanışıyor ve onları hangi amaçlarla kullanıyor?"; "Ebeveynler çocuklarının dijital araçları kullanmasına ne için ve ne zaman izin veriyor?"; Çocukların dijital araçlarla ilişkisini düzenlemede ebeveynlerin rolü ne olmalı?" sorularına ve çok daha fazlasına bu bölümde yanıtlar arıyoruz.
"Dijital Ebeveynlik" bölümü 15 Ocak 2021 Cuma saat 17'de yayında. Türk Alman Üniversitesi'nden Öğretim Üyesi Elif Posos Devrani ile, Dijital Ebeveynlik Araştırması'nı konuşuyoruz.
View 17 more appearances
Share Profile
Are you Müge? Verify and edit this page to your liking.

Followers

Share This Creator

Recommendation sent

Join Podchaser to...

  • Rate podcasts and episodes
  • Follow podcasts and creators
  • Create podcast and episode lists
  • & much more

Creator Details

Location
Muğla, Muğla, Turkey
Episode Count
21
Podcast Count
3
Total Airtime
4 hours, 1 minute
PCID
Podchaser Creator ID logo 822947