W tym odcinku gościmy Marcina Rudzika z podcastu MOC (Merytorycznie o eCommerce). Szokiem zapewne dla Was będzie, że nasza rozmowa jest właśnie o zakładaniu e-sklepów. A przy okazji sobie patrzymy na to, jak ten rynek zmienił się w ostatnich miesiącach. Z odcinka dowiecie się m.in. czy warto korzystać z rozwiązań Saasowych i na co zwrócić uwagę przy wyborze operatora płatności. Tematów było tyle, że Marcin już dostał zaproszenie do jednego z następnych odcinków - także to be continued.No i nie zabrakło newsów, a tam:- Fobia Piotra przed automatycznym sprawdzaniem opłat parkingowych,- O ile wzrośnie ZUS w 2021 roku?- Niespodzianka dot. umów o dzieło z pierwszej tarczy antykryzysowej,- Forma prowadzania działalności gospodarczej - Rzeczpospolita,- Zawód: nie-korzystacz-z-social-mediów,- 1-dniowy podatek cukrowy,- aplikacja mObywatel rozwija skrzydła.Polecane linki:https://marcinrudzik.pl/podcast-merytorycznie-o-ecommerce/https://szczoteko.pl/Naszego podcastu możesz słuchać na bieżąco (czego gorąco polecamy :)) lub sprawdzić sobie jakie tematy były dla nas topowe w danym okresie. W części odcinków oprócz newsów dyskutujemy z gośćmi na konkretne tematy biznesowe - ten fragment zawsze znajdziesz w drugiej części nagrania (po newsach).PS: Warto słuchać nas do końca, bo tam (prawie) zawsze znajdziecie bloopersy - czyli nasze wpadki z nagrania i najdziwniejsze momenty, jakie "nie weszły" do odcinka.
Ten odcinek polecamy serdecznie do śniadania i dobrej kawy. Gościmy w nim bowiem osobę, która jest współautorem sukcesu Kafeja - najpopularniejszej miejscówki śniadaniowej w Katowicach. Rozmowa, jak zawsze w drugiej części odcinka, a w pierwszej części...Nie zabrakło oczywiście newsów, a w tym odcinku m.in.:- 4 dniowy tydzień pracy (który to już raz na naszej antenie?)- wyższa minimalna krajowa w 2021 (spokojnie, jeszcze nie 4k)- porada naszego gościa dot. wliczania w koszty imprez integracyjnych, gdy zatrudniasz ludzi na B2B,- gruba wpadka w mBank’u;- Wielki błąd Citygroup - błędny przelew na 900 mln $;- POLSKA MISTRZEM POLSKI (i wicemistrzem Europy) w... Naszego podcastu możesz słuchać na bieżąco (czego gorąco polecamy :)) lub sprawdzić sobie jakie tematy były dla nas topowe w danym okresie. W części odcinków oprócz newsów dyskutujemy z gośćmi na konkretne tematy biznesowe - ten fragment zawsze znajdziesz w drugiej części nagrania (po newsach).PS: Warto słuchać nas do końca, bo tam (prawie) zawsze znajdziecie bloopersy - czyli nasze wpadki z nagrania i najdziwniejsze momenty, jakie "nie weszły" do odcinka.
Po 2 tygodniowej przerwie wracamy z 66 odcinkiem. Dowiecie się w nim jak uniknąć odpowiedzialności za każde przestępstwo (doradza niezmiennie Piotr Łysko). A ponadto seria wakacyjnych newsów:-Odpowiedź Kolei Mazowieckich- Chory na koronawirsua sposób na uniknięcie każdej odpowiedzialności- Odroczenia upadłości- Nadwyżka eksportu nad importem- Wacików z niskim VATem już sobie nie kupisz- Łysy przodownikiem pracy- Mateusz sypie cytatami- Ulubione kontrole przedsiębiorców - ranking lato 2020!- Pozdrowienia dla Piotra i jego brody!- Taka kara, że aż Biedronce kropki pospadały- Czy należy podnosić pensje urzędnikom?- Jeden podatek przychodowy w RosjiNaszego podcastu możesz słuchać na bieżąco (czego gorąco polecamy :)) lub sprawdzić sobie jakie tematy były dla nas topowe w danym okresie. W części odcinków oprócz newsów dyskutujemy z gośćmi na konkretne tematy biznesowe - ten fragment zawsze znajdziesz w drugiej części nagrania (po newsach).PS: Warto słuchać nas do końca, bo tam (prawie) zawsze znajdziecie bloopersy - czyli nasze wpadki z nagrania i najdziwniejsze momenty, jakie "nie weszły" do odcinka.
W tym odcinku dzielimy się z Wami naszymi przemyśleniami na temat gorących newsów z Polski i świata. W odcinku m.in.:- Gówniany interes Orlenu- Tik-tok zbanowany?- NSA w obronie podatników- Google plus - reaktywacja?- Umowy w formie ustnej- Spadek z USA- Spot kolei mazowieckich.- Elektryczna auta- Zmiana 500+ - Coworkingowy hotele.Redakcja podcastu przedsiębiorcy z wyboru pragnie również ze smutkiem pożegnać najśmieszniejszego podcastera - Mariusza [*]Obiecane linki z odcinka: - https://www.facebook.com/watch/?v=287671182684795- https://elektrowoz.pl/auta/fso-syrena-w-kutnie-pokazalo-pierwsza-serie-elektrycznych-syren-vosco-s106-ev-jest-tez-el-polonez-wow-wideo/Naszego podcastu możesz słuchać na bieżąco (czego gorąco polecamy :)) lub sprawdzić sobie jakie tematy były dla nas topowe w danym okresie. W części odcinków oprócz newsów dyskutujemy z gośćmi na konkretne tematy biznesowe - ten fragment zawsze znajdziesz w drugiej części nagrania (po newsach).PS: Warto słuchać nas do końca, bo tam (prawie) zawsze znajdziecie bloopersy - czyli nasze wpadki z nagrania i najdziwniejsze momenty, jakie "nie weszły" do odcinka.[*] - Spokojnie Mariusz żyje, ale co to za życie jak się ma dwójkę małych dzieci i brak czasu na nagrywanie podcastu z kumplami?
View 373 more appearances
Share Profile
Are you Paweł? Verify and edit this page to your liking.

Followers

Share This Creator

Recommendation sent

Join Podchaser to...

  • Rate podcasts and episodes
  • Follow podcasts and creators
  • Create podcast and episode lists
  • & much more

Creator Details

Birthdate
Apr 28th, 1984
Location
Sosnowiec, województwo śląskie, Poland
Episode Count
129
Podcast Count
7
Total Airtime
6 days, 18 hours
PCID
Podchaser Creator ID logo 290450