Podejrzewam, że po tym jak scenarzystka i reżyserka w jednej osobie odbierała na początku roku nagrodę za reżyserię "Gwiazdeczek", nie mogła przypuszczać jak duże kontrowersje wywoła jej film w momencie wejścia do szerokiej dystrybucji. Czy może nie tyle film, co kampania marketingowa  Netfliksa, która poskutkowała review-bombingiem na niespotykaną skalę. Jerry zapoznał się z tą produkcją i dziś ją dla Was omówi. Czy kontrowersje miały swoje uzasadnienie? Czy to faktycznie produkcja szkodliwa, czy wprost przeciwnie - ważny głos w dyskusji o obyczajowości nastolatków? Jak wypada wątek rodzinny? Czy całość jest godna uwagi? O tym wszystkim i paru innych kwestiach posłuchacie w dzisiejszym odcinku!
Nagi morderca? Sześciu detektywów? Wszyscy oni siedzą przy jednym stole próbując rozwikłać zagadkę kto zabił i w jaki sposób. Oryginalnie gra znana jako „Deception – Murder in Hong Kong” dziś omówiona jest przez Skurę, który wciela się w rolę detektywa i recenzuje kolejną grę z worka opatrzonego napisem „mechanika dedukcji”.
Po kilku miesiącach przerwy Jerry powraca do serii "All-New Wolverine",  tym razem biorąc na warsztat dwa kolejne tomy: "Wróg publiczny II" oraz  "Odporna". Czy jego obawy dotyczące recyklingu pomysłu znanego z  komiksu "Wróg publiczny" okazały się słuszne? Ile gościnnych występów,  na ile zasadnych i udanych zaserwował nam w tych dwóch albumach Tom Taylor? Czy charakterystyczny humor całości nadal daje radę, a opowieść  potrafi zaangażować? O tym wszystkim posłuchacie w podcaście.
"Czas zamykania" to druga antologia zbierająca krótkie teksty Jacka Ketchuma. Czy ten zbiór jest lepszy od poprzedniego, czyli "Królestwa spokoju"? Czy są tu opowiadania, które warto czytać nad rzeką lub jeziorem? A można warto czytać Jacka pod prysznicem? Czy są tu historie rodem ze "Strefy Mroku" lub z gatunku animal atack? Na te wszystkie pytania odpowie dziś Skura w prawie godzinnym podkaście. A na koniec krótki, audiobookowy bonus.
View 1126 more appearances
Share Profile
Are you Szymas? Verify and edit this page to your liking.

Followers

Share This Creator

Recommendation sent

Join Podchaser to...

  • Rate podcasts and episodes
  • Follow podcasts and creators
  • Create podcast and episode lists
  • & much more

Creator Details

Location
Łódź, województwo łódzkie, Poland
Episode Count
1130
Podcast Count
1
Total Airtime
3 weeks, 5 days
PCID
Podchaser Creator ID logo 777726