Podcasty po polsku o środowisku, ekologii i kryzysie klimatycznym

A curated podcast list by
Creation Date December 18th, 2019
Updated Date Updated May 7th, 2020
 Be the first to like this!
Have something to share?Create your own list of podcasts or episodes!

About This List

Chcesz coś tutaj dodać? Ależ proszę - pisz do nas na team maupa btth kropka peel ;)
 1. Klimat

 2. Muda Talks: sustainability, impact-based entrepreneurship, save the earth!
 3. Rozmowy o wartościach. Etyka, prawa zwierząt, ekologia, zdrowe nawyki, efektywny altruizm, mindfulness.
 4. Jaki ślad węglowy ma sekunda waszej ulubionej piosenki? Czy da się przejechać Europę koleją? Ile z wyrzuconego przez nas plastiku nadaje się do czegokolwiek? W podcaście portalu Smoglab.pl zadaję proste pytania. Odpowiedzi zajmują zazwyczaj po kilkanaście minut.
 5. Katastrofa klimatyczna? Słyszymy o niej coraz więcej. Co dokładnie dzieje się z naszą planetą? Jak możemy temu zaradzić? Czy i jak mogą nam pomóc nowe technologie? O tym jest Zielony Podcast. Zapraszam. Krzysiek Rzyman
 1. Ekologia

 2. Podcast Jest zielono, to pierwsza w Polsce audycja o ekologii, życiu zero waste, ograniczaniu konsumpcji i zielonym stylu życia.
 3. Podcast o ogrodach: naturalnych, ekologicznych, pożytecznych, wiejskich, miejskich i… angielskich. Usłyszycie tu praktyczne porady i rozmowy m.in. o tym: jak założyć swój pierwszy warzywnik, dlaczego podwyższone rabaty stają coraz bardziej popularne, czy da się stworzyć ogród bezobsługowy, oraz czy w pojemnikach można uprawiać prawie wszystko. Będzie też mowa o najnowszych trendach w ogrodnictwie, o zieleni miejskiej i uprawie „no dig”, a wszystko w zgodzie z naturą, bez chemii, w sposób przyjazny dla pszczół i ptaków. Od czasu do czasu odwiedzą nas goście. Podcast prowadzą Katarzyna Bellingham oraz Jacek Naliwajek. Katarzyna Bellingham - ogrodniczka z pasji i wykształcenia, od wielu lat pielęgnuje i projektuje ogrody, autorka popularnego bloga ogrodniczego, właścicielka otwartego dla gości ogrodu w sercu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, na co dzień zgłębia tajniki ogrodnictwa w Anglii. Jacek Naliwajek - pasjonat ogrodnictwa, dziennikarz radiowy z ponad 25-letnim doświadczeniem, właściciel wiejskiego ogrodu podmiejskiego, który to ogród przechodzi nieustanną metamorfozę, zwolennik ściółkowania, kompostowania i przyjaznej pszczołom zieleni miejskiej.

Join Podchaser to...

 • Rate podcasts and episodes
 • Follow podcasts and creators
 • Create podcast and episode lists
 • & much more