Dr. Sertaç Doğanay İle Canlı Yayın

Good podcast? Give it some love!

Best Episodes of Dr. Sertaç Doğanay İle Canlı Yayın

Mark All
Search Episodes...
Dr. Umut Ekmekçi ve Aykut İbrişim ile yeni normalleri ve dijital yayıncılığı konuştuğumuz canlı yayının ikinci bölümü.
Dr. Umut Ekmekçi ve Aykut İbrişim ile yeni normalleri ve dijital yayıncılığı konuştuğumuz canlı yayının ilk bölümü.
Starcamp SV direktörü Timur Arslanoğlu ile Amerika’ya nasıl gitti, Starcamp Kuluçka Merkezi nedir, nasıl bir yapıdadır, nasıl imkanlar sunar, Silikon Vadisi pandemiden nasıl etkilendi, startup dünyasında bu dönemin trendleri neler, San Francisco’nun en etkin startup merkezi olmasının nedeni nedir, Türkiye’deki girişimcilik ve yatırımcılık yani kısacası startup ekosistemini nasıl değerlendiriyor, startup ekosistemi hakkında kitap tavsiyeleri neler olur gibi konuları konuştuk
Türkiye'nin en büyük konuşmacı ajansı Speaker Ajansı'nın kurucu ortağı Esin Aydemir Kasa ile Speaker Agency bir konuşmacı ajansı olarak ne iş yapıyor, konuşmacı ajanslarının müşteriler ve konuşmacılar arasındaki rolü nedir, son 6 ayda iş yapma modeli nasıl değişiklik gösterdi, son yıllarda konuşmaya neden bu kadar ilgi gösteriliyor, konuşmacılar portföye nasıl dahil ediliyor, nasıl konuşmacı olunur, yeni dahil olan bir konuşmacıya nasıl yönlendirmeler yapılıyor, iyi bir konuşmacı olmanın tanımı nedir, konuşma etkinlikleri son süreçle birlikte nasıl bir değişim gösteriyor gibi konuları konuştuk.
Dr. İlker Arslan ile veri bilimci olmak için hangi bölümlerden mezun olmak gerekiyor, Experian Veri Bilimi Araştırma Merkezi ne gibi çözümler sunuyor, alternatif veri kaynağı nedir, bugünkü pozisyonuna nasıl geldi, yaptığı işlerden en çok hangisinden keyif alıyor, bankacılık gibi sektörlerde büyük veri ve yapay zeka teknikleri kullanılıyor mu, Experian’dan alınan hizmetler nasıl fayda sağlıyor, veri trafiğinin ortaya çıkardığı sorunlar veri bilimi araştırma merkezi ile nasıl çözülüyor, Türk bankacılık sistemini nasıl değerlendiriyor, üniversite okuyan veya mezun olmuş gençlere tavsiyeleri neler olur gibi konuları konuştuk.
Özge Uçar ile Neuralink nedir, Elon Musk Neuralink ile neyi hedefliyor, beyin makine arayüzleri nasıl çalışır, Neuralink nasıl çalışıyor ve ne vaadediyor, dünyayı iyi anlamda değiştireceğini düşündüğü yeni teknolojiler hangileri, tehlikeli olduğunu düşündüğü yıkıcı teknolojiler hangileri, yankı odası nedir, algoritmalar hayatımızı nasıl etkiliyor gibi konuları konuştuk.
anışman, yazar İnan Acılıoğlu ile kitap yazma süreci nasıl ilerliyor, geçmiş yıllarla karşılaştırdığında bu yaz nasıl geçti, önümüzdeki dönemde neler yapmayı planlıyor, dijital yakalı nedir ve bu tabir nereden çıktı, dijital dönüşümün en zor kısmı nedir, yürüttüğü projelerde dijital dönüşüme nereden başlıyor, dijital olgunluk ölçümü için nereden başlamak gerekiyor, dijitali anlamak için önerdiği kitaplar neler olur, pandeminin dijital dönüşüm üstündeki etkisi nasıl oldu gibi konuları konuştuk.
Bu yayınımda, geride bıraktığım 50 LinkedIn Live canlı yayınınındaki deneyimimi aktardım. Hangi ekipmanları ve yazılımları kullandığımı, nasıl bir gelir modeliyle çalıştığımı anlattım ve soruları cevapladım.
Psikiyatrist Prof. Dr. Kemal Sayar ile pandemi sürecini nasıl geçirdi, başarı nedir, başarı tanımında üretkenliğin yeri nedir, Dr. van der Kolk’a göre hayatın ilk 20 yılı insanlar için oldukça kritik bir dönem bu konudaki düşünceleri nedir, sosyal medyada linç kültürü ve nefretin psikolojik nedenleri nelerdir, insanı insan yapan öze sadık kalmak ve dijital prangalardan kurtulmak mümkün müdür, teknoloji ile olan ilişkimizi nasıl kontrol altında tutarız gibi konuları konuştuk
Yavuz Elkin ile pandemi dönemi Denizbank için nasıl geçti, ofislerin geleceği ne olacak, Deniz Akademi’deki data science eğitimine başlama süreci nasıl oldu, bankacılık sektöründe veri bilimi ne faydalar sağlıyor, Denizbank’ta insan kaynakları, analitik ve veri bilimi nasıl bir araya geliyor, neyi ölçümleyip anlamlandırıyorlar, online staj nasıl ortaya çıktı, süreç nasıl ilerliyor gibi konuları konuştuk.
İdil Türkmenoğlu networking’i nasıl tanımlıyor, networking yaparken insanlar ne gibi hatalar yapıyorlar, negatif yönetim ve pozitif yönetim nedir, yetkinliğe dayalı insan kaynakları sistemleri nedir ve yanlışları nelerdir, yazdığı kitaplarda nerelerden faydalandı, sosyal girişim nedir, ne gibi faydalar sağlıyor, kurum içi girişimcilik nedir, bütün bu kurumsal iletişim süreçlerini doğru uygulayan şirketler var mı gibi konuları konuştuk.
Semih Saygıner bilardoya nasıl başladı, bilardoda bedensel kondisyon mu yoksa zihinsel kondisyon mu daha önemli, Türkiye’de bilardonun gelişmesi için neler yaptı, 1992 yılında Dünya şampiyonu Raymond Ceulemans'ı 3-0 yendiği maça çıkarken ne düşünüyordu, uzaktan bilardo oynamak nasıl bir duygu, kendi ismiyle anılan 42 vuruş üretmek bir yaratıcılığın sonucu mu, müzik ve oyunculuk hayatının neresinde, bilardoya 7.5 sene neden ara verdi ve geri döndüğünde bilardoya nasıl bir adaptasyon sürecinden geçti, Güney Kore’nin bilardoda neden bu kadar başarılı, başarının tanımı nedir gibi konuları konuştuk.
Ekonomist Gizem Öztok Altınsaç ile ekonominin durumu ne olacak, dünya ekonomisi nasıl toparlanır, dünya ekonomisindeki yetkinin tamamı elinde olsa ne yapar, öngörüleri neler, pandemi ile birlikte dünyada piyasaya sürülen paralar ekonomiyi canlandırır mı, davranışsal finans nedir, merkez bankalarının piyasaya para sürmesinin altın, gümüş ve kripto palaralara etkisi ne olur, dolar nasıl etkilenir gibi konuları konuştuk.
Faruk Eczacıbaşı ile son 10 senede teknolojide yaşanan değişimler hakkında neler düşünüyor, veri biliminin geleceği hakkında düşünceleri neler, pandemi sürecinde doğru karar alabilmek için veri biliminden nasıl faydalanabiliriz, karar alan grupta olması gereken temel uzmanlık nedir, Birleşmiş Milletler ve Dünya Sağlık Örgütü gibi kurumların nasıl değişimlere ihtiyacı var, bu krizden çıkmak için neye ihtiyacımız var, bilginin bu denli ulaşılabilir olduğu bir çağda yaşanan bu güvensizlik duygusu nasıl giderilebilir, son yaşananlar çerçevesinde üniversitelerin geleceğini nasıl görüyor gibi konuları konuştuk.
Prof. Dr. Cihan Çobanoğlu ile Amerika serüveni nasıl başladı, Amerika’daki üniversiteler önümüzdeki yıl online eğitime devam edecekler mi, turizm sektörü normale döner mi, Türkiye’deki turizm sektörü dünyaya göre ne konumda, her şey dahil sistemi turizm sektörünü nasıl etkiliyor, koronavirüs önlemleri kapsamında turizm sektöründe ne gibi önlemler alındı, tam anlamıyla normalleşme ne zaman gerçekleşir, turizm anlayışı nasıl değişiklikler gösterecek gibi konular üzerine konuştuk.
Cenk Caner ile turizm sektörü teknolojiyi kullanma ve veri işleme konusunda Türkiye’de ve dünyada ne konumda, Hotech nedir, küçük ve büyük otellere ne sağlar, koronavirüs sonrası turizm sektörünün durumu ne olacak, yurtiçindeki turizm hareketliliği hangi noktaya ulaşır, kamp ve karavan gibi tatil seçenekleri trend olur mu, bugüne kadar en unutamadığı otel deneyimi neydi üzerine konuştuk.
Mizah Atölyesi'nin kurucusu Cengiz Ferhat Altay ile mizah nedir, mizahın matematiği var mıdır, mizah atölyesi nedir ve atölye sonrası kazanımlar nelerdir, pandeminin mizahı olur mu, tekrar tekrar izlediğimiz filmlere neden güleriz, mizahı en iyi kullanan markalar hangileri üzerine konuştuk.
AstraZeneca'da başkan yardımcısı olarak görev yapan Dr. Ali Çimen ile başkan yardımcısının (Vp - Vice President) görevleri nelerdir, bulunduğu görevlerden dolayı sorumluluğu altında kaç çalışan var, şu anda bulunduğu konuma gelme hayali var mıydı, mesleki bilgi, çalışkanlık, azim, network ve şans beşlisinden hangileri iş hayatında başarılı olmasını sağladı, liderlik nedir ve kendine nasıl bir liderlik rotası belirledi, bir tıp doktoru olarak hayatında en çok tecrübe elde ettiği başarısızlık nedir gibi konuları konuştuk.
Yönetim danışmanı ve eğitmen Hülya Mutlu ile mizah ve laubalilik arasında ne gibi farklar var, mizahı şirket kültürüne nasıl katabiliriz, hayatta en ciddiye aldığı şey ne, en çok nelere gülüyor, canlandırdığı karakterlerin çıkış noktaları neler, etrafında gerçekten canlandırdığı karakterlerden Edanaz, Zülfiye Abla, Mert Açıkgöz ve Beyaz Yakalı Burcu gibi insanlar var mı, yaptığı mizahtan dolayı eleştiriler alıyor mu, iş dünyasında yeni jenerasyonlar ile eski jenerasyonlar arasında ne gibi farklar görüyor, transaksiyonel analiz kuramı nedir, mizah bir yetenek mi yoksa sonradan geliştirilebilir mi, gelecek için ne gibi planları var gibi konular üzerine konuştuk
Türkiye’nin ilk podcast ajansı Podfresh nasıl doğdu, podcast nasıl kaydedilir, podcast kaydetmek için nelere ihtiyaç duyulur, Spotify’ın Joe Rogan’ı transfer etmesi nasıl bir etki yarattı, bir podcast yayıncısı kitlelere nasıl ulaşabilir, podcast ile nasıl para kazanılır, sponsor nasıl bulunur, en çok ilgi duyulan podcast kategorileri hangileri, podcastler en çok hangi platformdan dinleniyor, podfresh podcast ajansı ne gibi faydalar sağlıyor, podcast için nasıl ekipmanlar gerekiyor, spreaker.com ile nasıl yayın yapılır gibi konular üzerine konuştuk.
Türkiye’nin ilk podcast ajansı Podfresh nasıl doğdu, podcast nasıl kaydedilir, podcast kaydetmek için nelere ihtiyaç duyulur, Spotify’ın Joe Rogan’ı transfer etmesi nasıl bir etki yarattı, bir podcast yayıncısı kitlelere nasıl ulaşabilir, podcast ile nasıl para kazanılır, sponsor nasıl bulunur, en çok ilgi duyulan podcast kategorileri hangileri, podcastler en çok hangi platformdan dinleniyor, podfresh podcast ajansı ne gibi faydalar sağlıyor, podcast için nasıl ekipmanlar gerekiyor, spreaker.com ile nasıl yayın yapılır gibi konular üzerine konuştuk.
Çevre ve sürdürülebilirlik uzmanı Umay Yılmaz ile çevreye olan ilgisini ne zaman farketti, daha iyi bir dünya mümkün mü, akıllı şehirler nedir, 5 Haziran Dünya Çevre Günü nasıl ortaya çıktı, elinde bir sihirli değnek olsa çevre ve sürdürülebilirlik konularında ilk neyi değiştirmek ister, çevre ve sürdürülebilirlik uzmanı olmak için nasıl bir eğitimden geçmek gerekiyor gibi konular üzerine konuştuk.
İstinye Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Dr. Şebnem Özdemir ve Deloitte Türkiye Yöneticisi Cem Sezgin ile önümüzdeki dönem için planları, uzaktan eğitim nereye doğru gidiyor, insan kaynakları yöneticilerini nasıl bir süreç bekliyor, geleceğin meslekleri nasıl değişiklikler gösterecek, gelecekte öne çıkacak yetkinlikler nelerdir, arttırılmış gerçeklik seyahat oluşturucusu nedir, veri neden önemli, yapay dar zeka, yapay genel zeka ve yapay süper zeka nedir, tekillik nedir, upskilling ve reskilling nedir, yönetim bilişim sistemleri bölümü ne iş yapar gibi konuları konuştuk.
İstinye Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölüm Başkanı Dr. Şebnem Özdemir ve Deloitte Türkiye Yöneticisi Cem Sezgin ile önümüzdeki dönem için planları, uzaktan eğitim nereye doğru gidiyor, insan kaynakları yöneticilerini nasıl bir süreç bekliyor, geleceğin meslekleri nasıl değişiklikler gösterecek, gelecekte öne çıkacak yetkinlikler nelerdir, arttırılmış gerçeklik seyahat oluşturucusu nedir, veri neden önemli, yapay dar zeka, yapay genel zeka ve yapay süper zeka nedir, tekillik nedir, upskilling ve reskilling nedir, yönetim bilişim sistemleri bölümü ne iş yapar gibi konuları konuştuk.
Coca Cola İçecek COO Tugay Keskin ile Coca Cola İçecek ne iş yapar ve Coca Cola Company’den farkı nedir, kriz ortamında nelere dikkat edilmeli, COVID-19’un diğer krizlerden farkı ne, Coca Cola İçecek için uzaktan çalışma dönemi ve adaptasyon süreci nasıl gidiyor, pandemi sonrası hangi davranışlar kalıcı olur gibi konular üzerine konuştuk.
Rate Podcast

Share This Podcast

Recommendation sent

Join Podchaser to...

  • Rate podcasts and episodes
  • Follow podcasts and creators
  • Create podcast and episode lists
  • & much more

Podcast Details

Created by
Sertac Doganay
Podcast Status
Active
Started
Apr 8th, 2020
Latest Episode
Sep 23rd, 2020
Release Period
Daily
Episodes
54
Avg. Episode Length
About 1 hour
Explicit
No
Order
Episodic
Language
Turkish

Podcast Tags

Do you host or manage this podcast?
Claim and edit this page to your liking.
Are we missing an episode or update?
Use this to check the RSS feed immediately.