Z Michałem Hernesem porozmawialiśmy między innymi o Nagrodach „Nowej Fantastyki”, czwartej serii Westworld czy wątkach fantastyczno-naukowych w „Empuzjonie” Olgi Tokarczuk.
Profesor Mariusz Ptak z zespołem pracuje nad cyfrowym modelem naszego mózgu. Dzięki niemu będzie można dokładniej zbadać co dzieje się w głowie człowieka po uderzeniu, na przykład podczas wypadku rowerowego.
Łukasz Bujło ma misję: przekonać jak najwięcej osób, że nauczyć programowania może się niemal każdy. W ciągu kilku miesięcy, samemu, nie korzystając z drogich kursów. Używając konkretniej, ale coraz popularniejszej platformy Salesforce.
O tym czego możemy się spodziewać w ciągu najbliższych lat w branży kosmicznej i astronomicznej, w audycji FutuRAM opowiedzieli Radek Grabarek (We Need More Space) i Kuba Hajkuś (To Jakiś Kosmos).
Z Grzegorzem Zwolińskim rozmawiamy otym do czego dziś służą satelity SatRevolition, kosmicznej przyszłości medycyny, spotkaniach z Richardem Bransonem i nowym celu – stworzeniu pierwszego polskiego spaceportu.
Uchodźcy którzy przebywają do nas dziś potrzebują zupełnie innych rzeczy, niż ci którzy przyjechali miesiąc temu. Dzięki naszej aplikacji można sprawdzić czego i w którym punkcie aktualnie najbardziej brakuje – mówi Sandra Skutecka-Rezler z App
- Podejmowane są próby blokowania niektórych miejsc w sieci, ale odłączenie internetu na terenie całego kraju jest raczej niemożliwe, a na pewno nieopłacalne – mówi w audycji FutuRAM Damian Mroczyński z Uniwersytetu Wrocławskiego
Wojciech Chrzan z wrocławskiego Brand24 mówi o walce z internetowymi trollami i zachęca do korzystania z prostego formularza na www.zglostrolla.pl. Bo walka w dezinformacją nie jest łatwa, a dziś, w obliczu konfliktu zbrojnego w Ukrainie, powin
Wrocławianie z firmy Dig In Vison opracowali bardzo immersyjny system szkoleniowo-rekrutacyjny skierowany do branży spawalniczej. W audycji FutuRAM opowiedział nam o tym Maciej Habiniak – współzałożyciel i Head of R&D.
W internecie coraz liczniej pojawiają się nieprawdziwe informacje. Mają osłabić wsparcie naszego społeczeństwa dla Ukraińców. NASK zachęca do używania hasztagów #WłączWeryfikację i #STOPdezinformacji. Rozmowa z Martą Gromadą - ekspertką.
Capillos to pierwsza aplikacja do świadomej pielęgnacji włosów, która pomoże dobrać kosmetyki do potrzeb naszych włosów i wesprze w codziennej trosce o ich higienę. O startupie rozmawiamy z jedną z założycielek – Olgą Dąbrowską.
O najprawdopodobniej najważniejszej polskiej grze wideo 2022 roku, wyprodukowanej przez wrocławskie studio Techland „Dying Light 2: Stay Human” opowiedzieli Miłosz Szymczak i Adam Berdzik.
Używając aplikacji Heart Monitor sprawdzimy puls, zmienność tętna i częstość oddechu za pomocą pomiaru wideo. Opowiedzieli nam o tym Przemek Jaworski i Remi Kościelny z wrocławskiego startupu MX Labs.
„Połączyłem tu dwie rzeczy: programowanie na IOSa, którego chciałem się nauczyć i Wrocław, który lubię” mówi Paweł Zadrożny, opowiadając o aplikacji mobilnej Wrocław Inaczej.
Tym razem nowe technologie w ujęciu cyberpsychologii pozytywnej. O tym co to znaczy oraz o tym, że warto „energię, którą karmią się nasze obawy, przekierować w stronę ciekawości” opowiedział Paweł Fortuna.
O zmorze internautów znanej jako „dark patterns” czyli interfejsach zaprojektowanych tak, by skłaniać nas do wykonywania akcji, których raczej nie chcielibyśmy wykonywać, opowiedzieli twórcy podcastu Product Dissign Michał Ondycz, Paweł Szymank
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w środę 22 grudnia wystrzelony w kosmos zostanie Teleskop Jamesa Webba. W audycji FutuRAM opowiedział nam o nim dr Paweł Preś z Wydziału Fizyki i Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Adam Berdzik z JaRock.pl i Miłosz Szymczak z Masz 3 Życia podsumowują mijający rok w grach wideo, przewidują do kogo powędrują najważniejsze w branży nagrody oraz polecają w co i na czym pograć.
Maciej Binkowski jest game designerem (jak tłumaczy, to nie to samo co projektant) oraz konsultantem przy nowo powstających tytułach. W audycji FutuRAM opowiedział czym się zajmuje i jak powstają gry wideo.
W swojej najnowszej książce „Zabójcze aplikacje” Michał R. Wiśniewski barwnie nakreśla historię telefonu komórkowego, analizuje nasze cyberpunkowe zespolenie z maszyną i przekonuje, że dobrze wykorzystywane aplikacje przynoszą wiele korzyści.
Nie tylko o tym, że w ciągu najbliższych czterech lat najprawdopodobniej pierwszy krok na księżycu postawi kobieta, a kolejny Polak w kosmosie będzie kosmicznym turystą opowiedział Jędrzej Kowalewski.