Podchaser Logo
Episode from the podcastGreg Albrecht Podcast

#193 Krzysztof Wojewodzic – ESCOLA: Od startupu EdTech przez ministerstwo po lidera rynku mobile w Polsce

Released Monday, 15th November 2021
Good episode? Give it some love!
Krzysztof Wojewodzic – seryjny przedsiębiorca technologiczny z doktoratem z zakresu modeli biznesowych w IT, CEO Escola S.A. – grupy marek skupionych wokół rynku mobile, która w ciągu 2 lat funkcjonowania jako spółka akcyjna, wytworzyła ponad 20 aplikacji dla sektora bankowego, farmaceutycznego, paliwowego, czy FMCG.

Krzysztof jako dwudziestokilkulatek założył swoją pierwszą spółkę FunEnglish (e-kursy angielskiego dla dzieci), która po wejściu na rynek zakupów grupowych i przemodelowaniu na kursy językowe dla dorosłych odniosła spektakularny sukces. W ciągu 2 lat zanotowała 10-krotny wzrost.

Z naszej rozmowy dowiesz się m.in.:
– czego nauczyła go praca w ministerstwie przy rozwoju projektu e-podręczników w Polsce
– dlaczego wolał przejąć Escolę, niż założyć własną spółkę od podstaw
– jak zarządzać złożoną organizacją, która z jednej strony świadczy usługi wytworzenia oprogramowania, z drugiej angażuje swoje zasoby w tworzenie nowych produktów
– jak wykorzystać crowdfunding udziałowy w swojej działalności
– co jest charakterystyczne wg niego dla przedsiębiorców, którzy odnoszą sukces
– jak organizuje swoją pracę i dba o dobrą kondycję psychiczną

Jeśli spodoba Ci się ten odcinek, dołącz do klubu: https://www.gregalbrecht.io/klub – członkowie mają wpływ na tematykę odcinków, dostęp do specjalnych materiałów i spotkań społeczności Greg Albrecht Podcast.

Zobacz inne odcinki podcastu: https://gregalbrecht.io/pl/podcast/

Masz pomysł na temat odcinka? Znasz kogoś, kto powinien być moim gościem? A może chcesz zostać sponsorem podcastu? Napisz do mnie: gregalbrechtpodcast (at) gmail.com