Podchaser Logo
Episode from the podcastGreg Albrecht Podcast

#195 Jakub Tomasiczek – JBTS: 100 mln obrotu i oficjalna dystrybucja Xiaomi w PL

Released Monday, 29th November 2021
Good episode? Give it some love!
Jakub Tomasiczek to założyciel wrocławskiej spółki JBTS, która jest hybrydą firmy dystrybucyjno-logistycznej z agencją marketingową. Jej największym klientem jest chiński gigant – marka Xiaomi, którą dystrybuuje w Polsce. Od budowania strategii do wprowadzenia na półkę.

Chińska historia Jakub sięga 2008 roku, kiedy zdecydował, że wyjedzie na rok do Chin, aby uczyć się języka. Rok zmienił się w przeszło 7 lat i studia, a znajomość tamtejszej kultury i nawiązane relacje stały się podwaliną do zbudowania swojego biznesu w Polsce, opartego o kontakty biznesowe z Chinami.

Mówi o sobie, że jest osobą, która woli mieć poczucie, że zrobiła wszystko co w jej mocy, niż wypominać sobie, że nie podjęła ryzyka.

Z naszej rozmowy dowiesz się m.in.:
– Jak wprowadza się do Polski produkty z ekosystemu Xiaomi?
– Jaka była jego droga do zostania wyłącznym partnerem Xiaomi?
– Co spowodowało, że zdecydował się na wyjazd do Chin i pozostał tam aż 7 lat, ale ostatecznie wrócił i prowadzi biznes w Polsce?
– Przez jakie pułapki wzrostu przeszedł rozwijając firmę od biznesu garażowego do spółki generującej do kilkudziesięciu milionów obrotu miesięcznie?

Jeśli spodoba Ci się ten odcinek, dołącz do klubu: https://www.gregalbrecht.io/klub – członkowie mają wpływ na tematykę odcinków, dostęp do specjalnych materiałów i spotkań społeczności Greg Albrecht Podcast.

Zobacz inne odcinki podcastu: https://gregalbrecht.io/pl/podcast/

Masz pomysł na temat odcinka? Znasz kogoś, kto powinien być moim gościem? A może chcesz zostać sponsorem podcastu? Napisz do mnie: gregalbrechtpodcast (at) gmail.com