Podróże z Radiem RAM

A weekly podcast
Good podcast? Give it some love!

Best Episodes of Podróże z Radiem RAM

Los Angeles plaż i surferów, miejsc pięknych i tandetnych, aktorek i kelnerek, turystów i wielokulturowej społeczności. Z Żanetą Auler przybliżamy wiele miejsc i zwyczajów światowej stolicy zdrowego trybu życia.
Dwie mieszkanki jednego warszawskiego osiedla poznały się dopiero w Dubaju. Renatę Płoskę i Grażynę Wójcikowską zjednoczyła miłość do Emiratów Arabskich.
Zatrzymujemy się w Portugalii, która wraca na turystyczny szlak. Większość turystów lądujących w Lizbonie zastanawia się co dalej: jechać na północ czy na południe? My, sprawdziliśmy różnice i podobieństwa z okolic Porto i Algarve.
Pięknych widoków nie zabrakło. Agata Ravlić zabrała nas do Makarskiej i na tamtejszą Riwierę.
U nas trzeba czekać jeszcze tydzień. W Walencji już można. Michał Marczyk zasiadł przy stoliku w barowym ogródku i raczył nas opowieściami o swoim mieście, mojej ukochanej hiszpańskiej metropolii.
1500 km rowerem w trakcie pandemii w Turcji - to najnowsze podróżnicze osiągnięcie Daniela Kałuży. Obieżyświat opowiada o styczniowej wyprawie z Antalyi do Stambułu. Po drodze wspaniałe zabytki i krajobrazy.
Dzień po Święcie Katalonii i Święcie Książek poszliśmy za Sebastianem Mączką trasą literacką. Poznaliśmy Barcelonę Zafona, Falconesa, Montalbana, Cabre i innych.
Marek Malinowski zamienił Kraków na Berlin. Na własne oczy obserwował, jak zmieniały się, wraz z okolicą, kamienice dzielnicy Prenzlauer Berg. Podobne do tych które znał z Kazimierza. Czas na spacer po najbliższej Wrocławia światowej metropoli
Patrycja Yamaguchi, przewodniczka bez granic, współautorka książki: „Japonia. Przewodnik osobisty” opowiedziała o Shimodzie, Tokio, igrzyskach, ale przede wszystkim o tym, jak to jest być częścią japońskiej rodziny, kiedy się pochodzi z Polski.
Aniela Kaczalska miała dziewięć miesięcy, kiedy została gwiazdą El Camino. Relację z wyprawy zdali w Podróżach z Radiem RAM jej rodzice - Magda i Maciej Kaczalscy.
Tuż po tym jak Przewodnicy bez granic świętowali pierwsze urodziny, połączyliśmy się z krajem fiesty. Meksyk poznajemy z miłośnikiem włóczenia się po rozmaitych terytoriach, Maciejem Falkowskim.
Paryż można zwiedzać latami. Z Ewą Krzątałą-Jaworską postawiliśmy na ulubione dzielnice, zabytki i historyczne figury. Nasz spacer wiedzie od Rue de Seine przez Sainte-Chapelle, Operę Garnier i Le Marais, po Wersal.
Marek Zakrzewski-Fernandez od piętnastu lat pokazuje turystom Peru. Tuż po tegorocznych wakacjach, pełnych ograniczeń i obostrzeń, nie traci ducha i planuje kolejne trasy. Do odwołania pozostaje też przewodnikiem wirtualnym.
Pandemia nie zatrzymała jej głodu międzynarodowej wiedzy. Studiuje już w piątym kraju. Szwecję poznaje na razie tylko zdalnie, ale za chwilę pojedzie do Lund po kolejne doświadczenia. Aga Nawrot o różnicach między studiami tu i tam oraz teraz
Dwie Gazele z Iranu - tak mówią o sobie Ghazal Foroughi i Bartek Kapica. Oto Persja z perspektywy nie księżniczki i księcia, a w spojrzeniu irańskiej artystki i chłopaka ze Śląska.
O atrakcjach, zwyczajach, rozrywce i kulturze Gruzji Przewodniczka Bez Granic Anna Sabouri opowiadała Łukaszowi Lorencowi.
Polarnik i eksplorator Rafał Król opowiada o swojej książce "25 500". Pisze w niej o pasji i obawach o przyszłość świata, po którym przyszło nam podróżować. Odpowiada też na pytania najczęściej zadawane podczas rozmaitych spotkań i obala popula
Kraj yerby, futbolu, milongi, zabytkowych samochodów. Ale Szwajcaria Ameryki Południowej? To już niekoniecznie. Marta Sajdak zaprosiła Podróże z Radiem RAM do Montevideo.
Agnieszka Sobolewska i Aleksander Hryniuk minionego sezonu świątecznego długo nie zapomną. Z powodu pandemii odwołano tradycyjne parady w Trzech Króli. Za to spadł śnieg. W ilościach, których w Madrycie nie notowano od dekad.
Na Karaibach, na statku "Destiny", poznała Chorwata, za którym wyemigrowała do Dubrownika. W nauce angielskiego pomagała jej lektura powieści George'a R.R. Martina. Jej polską i królewską część ciała widać w "Grze o tron". Oto Paulina Kovačevi
Absolwent wrocławskiej ASP Dominik Gralak opowiada o projekcie albumu ze zdjęciami dokumentującymi wielomiesięczny pobyt w Buenos Aires i podróż autostopem po całej Argentynie.
Noworoczne spotkanie z Przewodnikami bez granic. Agata Sosnowska, Ewelina Masłowska, Sebastian Mączka z Barcelony i Marcin Martinho z Lizbony opowiedzieli o doświadczeniach 2020 i planach na 2021. Na stole królował e-book "W 80 potraw dookoła ś
Świąteczne rozmowy o zwyczajach, potrawach i świętowaniu w czasie pandemii. Grażyna Kolanko, Algarve, Portugalia. Magdalena Kokotkiewicz, Malaga, Hiszpania. Oksana Wioska, Ateny, Grecja. Aneta Zarańska, Mt Lavinia, Sri Lanka.
Góralom w pandemii żal. I górali w pandemii żal. Chcielibyśmy pomóc i pojechać na zimowy wypoczynek w Tatry, ale nie możemy. Pozostaje nam posłuchać Macieja Klamerusa - przewodnika bez granic z najwyższych w Polsce gór.
Agata Sosnowska, inicjatorka Przewodników bez granic, opowiada o swoim pomyśle i jego realizacji. A także o świętach w Barcelonie i Katalonii - niezwykłych co roku, a nie tylko w tak nietypowym 2020.
Rate Podcast
Do you host or manage this podcast?
Claim and edit this page to your liking.
Are we missing an episode or update?
Use this to check the RSS feed immediately.