Sinan Güler’le Soyunma Odası

A Sports and Basketball podcast featuring
 2 people rated this podcast

Best Episodes of Sinan Güler’le Soyunma Odası

Mark All
Search Episodes...
Sinan Güler’le Soyunma Odası’nın ilk bonus bölümünde, serinin ilk altı bölümünden aklımızda kalanları yeniden ziyaret ediyoruz. Cem Pekdoğru ve Sinan Güler geride kalan bölümler üzerine sohbet etmenin yanı sıra, podcast takipçilerinin sorularını yanıtlıyor ve önümüzdeki bölümler için küçük ipuçları veriyorlar. (01:50) Ermal Kuqo (10:30) Orhan Avcıoğlu (18:50) Umut Nayir (27:25) Çağla Büyükakçay (35:00) Ender Arslan (46:35) Özge Kırdar (52:55) Soru-Cevap
Sinan Güler, Soyunma Odası serisinde sporunu en üst düzeyde icra ederken saha dışında da ilham verici hikâyeler yaratan sporcuları ağırlamaya devam ediyor. Altıncı bölümün konuğu ise, voleybolumuzun yetiştirdiği en değerli pasörlerden Özge Kırdar. Sinan Güler ile Özge Kırdar’ın keyifli sohbetinde elbette Muratcan ve Gözde isimlerine de uğruyor, iki sporcu kardeşten biri olmanın nasıl bir his olduğunu dinliyoruz. Özge Kırdar’ın yarattığı kıyafet markası NineSet, Londra 2012 ve Olimpiyat Köyü deneyimleri, Giovanni Guidetti, sporcu psikolojisi, Jose Mourinho ve Zlatan Ibrahimovic de değindiklerimiz arasında!
Garanti BBVA’nın sunduğu Soyunma Odası 12 Dev Adam Özel bölümünde Sinan Güler, 10 yıl önce bugün ülke basketbolunun zirve noktasını birlikte deneyimlediği takım arkadaşlarından Ender Arslan’ı konuk ediyor. Kerem Tunçeri’nin son saniyedeki turnikesiyle kazanılan yarı final maçı, NBA yıldızlarının karşısına çıkılan büyük final, Bogdan Tanjevic’in soyunma odası konuşmaları üzerinden kariyerlerinin en parlak günlerinden birine dönüş yapan iki oyuncu, öncesinde birçok noktada kesişen yol hikâyelerini de paylaşıyorlar.
Sinan Güler’le Soyunma Odası’nda bu hafta Grand Slam ana tablolarında ve Olimpiyat Oyunları’nda yer almış öncü bir tenisçiyi konuk ediyoruz. Sinan Güler, serideki dördüncü konuğu Çağla Büyükakçay’dan pandemi sonrasında yeniden başlayan tenis sezonunu, Türkiye’de tenisçilerin boğuştuğu önyargıları, antrenman ve beslenme rutinlerini, Nadal ve Federer’i, Halep ve Errani’yi, kendini geliştirmek için başvurduğu metotları dinliyor. Uzun bir süre boyunca Türkiye’de branşının en iyisi olan bir sporcuyla “başarı” ve “başarısızlık” tanımları üzerine sohbet ederken, mental eşikleri aşmanın nasıl mümkün olabildiğini de öğreniyoruz.
Sinan Güler’le Soyunma Odası’nın üçüncü bölümünde, konuğumuz Umut Nayir. Başarılı futbolcunun hikâyesindeki ilk adımları, üst düzey sporculuk kariyerine paralel yürüttüğü hukuk eğitimini, Common Goal ve Kızlar Sahada gibi oluşumlara verdiği desteği, kariyer sonrasına dair hayallerini ve günlük rutinini kendisinden dinledik. Her bölümde olduğu gibi başarı ve başarısızlık tanımlarına, ilham kaynaklarına, motive eden şarkı ve kitaplara uğradık; son olarak geleceğe bir mektup bıraktık.
Sinan Güler’le Soyunma Odası’nın ikinci bölümünde parke zeminden biraz uzaklaşıyoruz ve Türkiye’nin en başarılı ralli pilotlarından Orhan Avcıoğlu’nun hikâyesini kendisinden dinliyoruz. 2017 Balkan Ralli Kupası şampiyonluğunu kazanan, ülkemizi yıllardır Avrupa Ralli Şampiyonası’nda temsil eden konuğumuzla üst düzey bir rallicinin rutinlerini, “yolda” bulduğu motivasyon alanlarını, başarı ve başarısızlık tanımlarını konuşuyoruz.
Sinan Güler’le Soyunma Odası’nın kapılarını özel bir konukla açıyoruz. İlk bölümümüzde Sinan Güler, konuğu Ermal Kuqo’yla beraber başarılı bir sporcuyu şekillendiren detayların izini saha dışında sürüyor. İki eski takım arkadaşının “Sen o sene var mıydın?” sorusuyla başlayan sohbetinde, Kuqo’nun hayatında güçlü bir ilham kaynağı olarak yer bulan kişilere uğruyor, başarı tanımlarından söz ediyor ve sonunda onu daha yakından tanımış oluyoruz. Not: Teknik bir problemden dolayı konuğumuzun ses kaydında oluşan ufak kesintiler için ilk bölümde affınıza sığınıyoruz.
Yeni podcast serimiz Soyunma Odası’nın sıfırıncı bölümünde, Sinan Güler’e Socrates Dergi genel yayın yönetmeni Caner Eler eşlik ediyor. İkili bu serinin fikir aşamasını ve sonrasındaki süreçleri detaylandırdıktan sonra, Soyunma Odası’nda sizi bekleyen söyleşiler için belirlediğimiz çerçeveyi paylaşıyor. Serinin birinci bölümüyse, 17 Temmuz Cuma akşamı yayında olacak.
Rate Podcast

Share This Podcast

Recommendation sent

Join Podchaser to...

  • Rate podcasts and episodes
  • Follow podcasts and creators
  • Create podcast and episode lists
  • & much more
Hosted by
TransistorAffiliate

Podcast Details

Created by
Socrates Podcasts
Podcast Status
Active
Started
Jul 16th, 2020
Latest Episode
Oct 3rd, 2020
Release Period
2 per month
Episodes
8
Avg. Episode Length
About 1 hour
Explicit
No
Order
Episodic

Podcast Tags

Do you host or manage this podcast?
Claim and edit this page to your liking.
Are we missing an episode or update?
Use this to check the RSS feed immediately.