Episode from the podcastStacja Zmiana

KTIP - 15 aplikacji dbających o środowisko

Released Sunday, 30th August 2020
Good episode? Give it some love!
Zapraszam do zapoznania się z piętnastoma aplikacjami, które mogą pomóc nam wyrobić dobre nawyki w dbaniu o środowisko. Zainspirowana organizowaniem Slot Pomorze i tematami, które będą podjęte podczas tego wydarzenia, zdecydowałam się przejrzeć swoje aplikacje w telefonie oraz odszukać nowe, które pomogą w dbaniu o środowisko w codziennym życiu. Stwierdziłam, że nie ma ich wcale tak dużo, więc wydaje mi się, że rozkwit aplikacji, które będą pomagały nam w dbaniu o naszą ziemię jest dopiero przed nami.

Plant Nanny - picie wody z kranu
https://bit.ly/2QCP8J9
Odpoczynek od telefonu
https://bit.ly/32DgnsO
Obecnie Forest zasadził 859 763 drzew. Forest współpracuje z organizacją zajmującą się sadzeniem drzew - Trees for the Future i dzięki temu sadzi prawdziwe drzewa.
Organizacja sadzaca drzewa: https://bit.ly/3lw0FrP
Sadzenie drzew w Gdańsku
https://bit.ly/3bcBPZf
Milion drzew w Warszawie – plusy i minusy aplikacji – UM Warszawa
https://bit.ly/3b7vHle
Czyste miasto Gdańsk – wyszukiwarka podpowiadająca, do jakiego pojemnika wrzucić dany odpad; spersonalizowany harmonogram odbiorów poszczególnych frakcji czy też “przypominajki” o objazdowych zbiórkach “gabarytów” i odpadów niebezpiecznych - znaleźć można w dostępnionej właśnie, bezpłatnej aplikacji na smartfony Czyste Miasto Gdańsk.
https://bit.ly/2G2rTGj
Vinted
https://bit.ly/32DR3CT
Vintage Beauty Bazar
Przepiekne ubranai z drugiej ręki od mojej przyjaciółki Marty:
https://bit.ly/34MHswn
Zdrowe zakupy
https://bit.ly/3hJ1onh
Uratuj przed śmieciarką – grupy na FB
ResQ Club – posiłki za pół ceny
https://bit.ly/2DgHIs6
W ResQ uratuje jedzenie przed bezsensownym zmarnowaniem z restauracji, kawiarni, piekarni i sklepów spożywczych w pobliżu. Strona internetowa: https://bit.ly/2Dgblty

Too Good To Go - Rewolucja na wynos!
https://bit.ly/3hIAxrD
Więcej o tej aplikacji: https://bit.ly/32DjQYm
„Idea jest prosta. Aplikacja łączy restauracje, sklepy, a nawet cukiernie, którym nie udaje się sprzedać całego przeznaczonego na dany dzień jedzenia, z tymi, którzy chętnie by coś przekąsili. Dzięki temu żywność zamiast być wyrzucana na śmietnik, jest wrzucana na ząb, czyli ląduje tam, gdzie jej miejsce.”
Foodsi
https://bit.ly/3luyHwF
Quit Meat - jak jeść mniej mięsa
https://bit.ly/2EIAeyl
Każdy taki bezmięsny dzień przeliczany jest w Quit Meat na najróżniejsze korzyści dla środowiska. Aplikacja pokazuje na przykład teoretycznie zaoszczędzone metry sześcienne wody, której ogromne ilości potrzebne są do hodowli zwierząt, albo o ile mniej dwutlenku węgla zostałoby danego dnia wyprodukowane.

Charity Miles - aplikacja, która śledzi naszą aktywność fizyczną, a każdy za kilometr sponsorzy płacą na cele charytatywne.
https://bit.ly/34PG2B4
Do – ślad węglowy, czyli suma emisji gazów cieplarnianych wytwarzanych przez daną osobę, wydarzenie, produkt lub korporację.
https://bit.ly/3lvIDpR
Enfuce
https://bit.ly/3bmt5Ad
Slot Pomorze – 12 września od 11:00 do 20:00 przed Muszlą w Gdyni. O moim camino opowiem o godzinie 16:00 w namiocie Story of the soul. Zapraszam z całego serca!
https://bit.ly/2EPSq9a

Episode Reviews

This episode hasn't been reviewed yet. You can add a review to show others what you thought.

This podcast, its content, and its artwork are not owned by, affiliated with, or endorsed by Podchaser.