W kinie w Lublinie w Radiu Lublin

A weekly Society and Culture podcast
Good podcast? Give it some love!

Episodes of W kinie w Lublinie w Radiu Lublin

Mark All
Search Episodes...
Kto dziś nie lubi seriali? Dokumenty w sieci. Nowa platforma vod.mdag.pl. Nowe zasady nominowania do Orłów, czyli pandemia a kino. 90. urodziny Roberta Duvalla i utalentowana Jodie Foster. 
Serial o Osieckiej, "Bridgertonowie", muzyka z filmu Clooneya "Niebo o  północy".
Adam Organista debiutuje główną rolą w filmie "Bóg internetów". Lublinianin Adam Organista, aktor Teatru Lukla i Teatru Andersena, zagrał główną rolę w pełnometrażowym filmie w reż. Joanny Satanowskiej.  Rozmawia Agnieszka Krawiec, W kinie w Lublinie.
O otwartych po pandemii kinach, kinach plenerowych, premierze dokumentu Jana Borowca "Szklane negatywy" i o serialu o Kajku o Kokoszu. Rozmawiają red. Agnieszka Krawiec i dr Łukasz Jasina, filmoznawca,
O premierowych dwóch głośnych dokumentach o pedofilii (film M. i T. Sekielskich oraz S. Latkowskiego), największej internetowej platformie łączącej kina w Polsce mojeekino.pl oraz o urodzinach kompozytora Zbigniewa Preisnera. 
Aktor Tomasz Karolak powie o swojej muzycznej pasji i wykorzystaniu muzycznych umiejętności w filmie. O śpiewających aktorach porozmawiamy z filmoznawcą Łukaszem Jasiną, a Tomasz Kolankiewicz powie o roli i historii dźwięku w kinie.
O świetnych dokumentach w ramach Docs Against Isolation, o filmie "Książę i Dybuk" (powiedzą twórcy Elwira Niewiera i Piotr Rosołowski) oraz o internetowych premierach.
Startuje internetowa Akademia Kina CSK. Monika Stolat powie o tym cyklu, a Tomasz Kolankiewicz zaprosi na pierwszy wykład poświęcony kolorowi w filmie.  Będzie sukcecie "Hejtera" J. Komasy na Tribeca Film Festivalu i urodzinach Ala Pacino.
O akcji "Wspieramy Kina Polskie", festiwalach w sieci, serialu "Mrs. America" i filmie "BIały, biały dzień" rozmawiają filmoznawca Łukasz Jasina i red. Agnieszka Krawiec.
Premiera "Nic nie ginie" Kaliny Alabrudzińskiej z premierą na VOD Canal +, zdjęcia do "Diuny" z Timotheem Chalametem, Król Tygrysów, Unorthodox i serial wszech czasów, czyli "Przyjaciele".
Wspomnienie Krzysztofa Pendereckiego, młodzieżowe seriale i najgorsze filmy, czyli Węże przyznane.
Dynastia czy Narcos? W labiryncie czy Niewolnica Isaura? O serialach - starych i nowych - filmoznawca Łukasz Jasina rozmawia z red. Agnieszką Krawiec. Zapraszamy do wspólnego, sentymentalnego wspominania.
Do Lublina przybywają filmowcy. Stare Miasto i Muzeum Wsi Lubelskiej zagrały już w różnych produkcjach. Na ekranie Lublin grał także Warszawę, Paryż czy Wilno. O wybranych przykładach Agnieszka Krawiec porozmawia z filmoznawcą Łukaszem Jasiną. 
Andrzej Seweryn, Zbigniew Zamachowski, Mateusz Więcławek i Robert Gliński na lubelskiej premierze filmu "Zieja". Relacja z wydarzenia w audycji W kinie w Lublinie. O filmie rozmawiają red. Agnieszka Krawiec i dr Łukasz Jasina, filmoznawca.
Rate Podcast

Share This Podcast

Recommendation sent

Join Podchaser to...

  • Rate podcasts and episodes
  • Follow podcasts and creators
  • Create podcast and episode lists
  • & much more

Podcast Details

Created by
Radio Lublin
Podcast Status
Hiatus/Finished
Started
Mar 10th, 2020
Latest Episode
Jun 7th, 2020
Release Period
Weekly
Episodes
11
Avg. Episode Length
30 minutes
Explicit
No
Order
Episodic

Podcast Tags

Do you host or manage this podcast?
Claim and edit this page to your liking.
Are we missing an episode or update?
Use this to check the RSS feed immediately.