Podchaser Logo

Zabójcze opowieści

A weekly True Crime podcast
Good podcast? Give it some love!

Episodes of Zabójcze opowieści

30 października 1938 roku amerykanie wpadli w panikę. Przerazili się, że zostali zaatakowani przez Marsjan. Czy rzeczywiście słuchowisko Orsona Wellsa zatytułowane "Wojna światów" sprawiło, że Ameryka pomyliła fikcję z rzeczywistościa? Odcin
Jedna z najsłynniejszy spraw, które prowadził Scotland Yard. Główny inspektor Walter Dew ściga doktora Crippena - podejrzanego o zabójstwo swojej żony. Odcinek ten został stworzony we współpracy z marką Pilsner Urquel. Po więcej oryginalnych p
Opowieść kapitana Czechanowskiego o zabójstwie z początku lat 70. stało się punktem wyjściem "Zabójczej wigilii", pierwszego opowiadania inspirowanego "opowieściami starych szkiełów. Zapraszam do odsłuchania audiobooka: https://tiny.pl/r6clp
22 września 1926 roku na ulicy Chłodnej w Warszawie doszło do wstrząsającej tragedii. Były polityk, niegdyś wiceminister, zastrzelił swoją rodzinę i popełnił samobójstwo. Jaka była jego motywacja?
9 maja 1927 na dworcu kolejowym Charing Cross zabezpieczono walizkę zawierającą rozkawałkowane zwłoki kobiety. Odcinek ten, stworzony we współpracy z marką Pilsner Urquel, otwiera serię pt. "Scotland Yard. Kryminalne zagadki" Po więcej oryginal
Kapitan Czechanowski odpowiada nasz Wasz pytania. Przy okazji kreśli obyczajowe tło pracy milicji.
14 lutego 2013, Wiślinka. Przypadkowy przechodzień znajduje zwłoki czterdziestoośmioletniego kuriera. Po trzynasty godzinach policja zatrzymuje zabójcę. Kim był sprawca tego brutalnego mordu?
Wyrok w sprawie Leszka Pękalskiego zdziwił zarówno oskarżyciela i prokuratora. Czy sprawiedliwości stało się zadość?
Proces Leszka Pękalskiego zaczął się 2 kwietnia 1996 roku, przyciągając uwagę także zagranicznych obserwatorów. Jego rekonstrukcję doprowadzam do 25 czerwca, kiedy przed sądem stanęli policjanci oskarżani przez "hurtownika" o stosowanie przemo
30 sierpnia 1989 roku w łódzkim parku odnaleziono zwłoki Aniki Cz. W 1993 roku do gwałtu i zabójstwa przyznał się Leszek Pękalski. Sąd nie dał temu wiary. Czy słusznie? Odpowiedzi ostatnio udzieliło Archiwum X. Pod koniec podcastu wspominam o
Inspektor Jerzy Jakubowski opowiada o śledztwie w sprawie wielkiego skoku z 1986 roku, który zbulwersował całą Polskę. Historia jest punktem wyjścia filmu fabularnego, do które zdjęcia ruszą już niebawem.
To będzie krótka seria poświęcona sprawie Leszka Pękalskiego. Zaczynamy od sprawy zabójstwa Sylwii Rudnik. Czy ona rzeczywiście padła ofiarą domniemanego "hurtownika zbrodni"?
Gorąca sprawa sprzed kilkunastu lat. Złodzieje samochodów ukradli samochód pewnego arcybiskupa, w którym znajdowały się niezwykle cenne przedmioty.
Jedna z najgłośniejszych spraw w dwudziestoleciu międzywojennym. 4 października 1933 roku Stanisław Ogrodowski znajduje w swoim mieszkaniu brutalnie zamordowaną małżonkę. Tego samego dnia zostaje zatrzymany przez policję.
Czy Rita Gogronowa zabiła Lusię Elżbietankę? Na to pytanie odpowiada jasnowidz z Trypolisu. W październiku 1933 roku w redakcji poznańskiego "Nowego Kurjera"
29 kwietnia 2004 roku w Poznaniu doszło do słynnej strzelaniny na ulicy Bałtyckiej. Inspektor Marek Bronicki wyjaśnia, jak doszło do tragedii.
Henryk K., znany złodziej i recydywista, pewnego dnia dowiaduje się z mediów, że jest podejrzany o potworne zbrodnie. Pasjonująca historia z przełomu lat 80. i 90.
Maj 1987 roku. Pewien mężczyzna o sadystycznych skłonnościach pije samotnie wódkę. Nagle bierze młotek i idzie do pokoju, w którym śpi jego żona. Podcast wzbogacony o fragmenty rozmowy z p. Małgorzatą, córką zamordowanej kobiety. Odcinek powsta
Słynna historia "Snajpera" ze Szczecina. O kulisach śledztwa z 2007 roku opowiada inspektor Marek Bronicki, który był wówczas zastępcą komendanta wojewódzkiego do spraw kryminalnych.
Moim gościem jest Filip Czerwiński, twórca kanału Mafia.pl. Rozmawiamy o jego nowej książce "Śladami gangsterów. Mafijne miejsca Warszawy lat 90", która zawiera mnóstwo opowieści, anegdot, smaczków związanych z "szalonymi latami 90.".
9 sierpnia 1989 roku. W lasku nieopodal Tarnowa Rogozińskiego grzybiarz natrafia na zwłoki poznańskiego taksówkarza. Przybyła na miejsce milicja stwierdza, że mordercy próbowali nieudolnie upozorować swoją zbrodnię na samobójstwo.
Dzisiaj odcinek obyczajowy poświęcony walce z alkoholizmem, który w czasach PRL-u nękał służbę milicyjną. Kanwą są anegdoty zapisane przez kapitana Czechanowskiego.
Jan S. wraca do domu i zastaje swoją żonę w dwuznacznej sytuacji z Józefem Plutą. Za chwilę dojdzie do masakry rodziny S. Podcast przedstawia nowe ustalenia w sprawie słynnego "wampira z Marianowa".
Kiedy trwał pierwszy lockdown, dostałem niezwykle ciekawego maila od pewnego słuchacza. No i stało się, zanurzyłem się w wojennych klimatach. Odcinek powstał we współpracy z marką E. Wedel.
Ostatnia już opowieść kapitana Czechanowskiego. 1969 rok. Przy torowisku na trasie Leszno - Rawicz. Zostaje odnaleziona martwa kobieta. Wypadek, samobójstwo czy zabójstwo?
Rate Podcast
Do you host or manage this podcast?
Claim and edit this page to your liking.
Are we missing an episode or update?
Use this to check the RSS feed immediately.