Ahmet Sel (born in Turkey 1956) explores the field of documentary and portrait photography. He lived in Paris between 1981 and 1990 where he worked for La Cinq TV channel. Between 1990 and 2000, he lived in Moscow where he was a correspondent and bureau chief for Sipa Press. 2005-2006, Sel has been the chief editor for Sipa Press in Paris. He is living in Turkey since 2009. His photographs are published in major international newspapers and magazines including Le Monde, Stern, Paris-Match, VSD, Figaro Magazine, l’Express, The Walrus, Corriere della Serra
Picasso ile Konuşmalar adlı kitabı 16 yaşımdan beri kurcalarım. Her daim taptazedir. Sohbet, bilgi, yaşanmışlık, anı, kısaca insan dolu bu kitabı sizlerle paylaşmamazlık edemezdim. Fotoğraf ustası Brassai'nin derlemesini Yakup Şahan çevirmiş ve şimdi kapalı olan "de Yayınevi" tarafından basılmış. Bu anı ve sohbetler derlemesi sadece ustanın atölyesine kaçamak bir ziyaret fırsatı sunmuyor. Aynı zamanda çağımın çağdaşı olmaya yaklaşmamı da sağlıyor. 20. yy'ın büyük beyinlerinin birlikteliğini ve devinimlerini sergiliyor. Bunlara tanıklık etmeyenin çağının çok gerisinde kalacağını, insanlığın bulunduğu noktayı kavrayamayacağını düşünüyorum. Üstadlar insanlık hakkında benzersiz tespitlerde bulunurken en insani yanlarını bizlerle paylaşmaktan da kaçınmıyor ve okuyucuyu gülümsetiyorlar. Bu bölümün 5. dakikasında bahsi geçen ve bütün platformlardan ulaşılabilen Podcast : "Fotoğraf Konuşmaları" - Yapımcısı : Ahmet Sel / Bu bölümdeki müzikler : Pierre Dudan - "On prend le cafe au lait au lit" ve Lina Margy - "Voulez-vous danser grand-mère"  
Fotoğraf Konuşmalarının konukları Reuters Haber Ajansı'nın Türkiye fotoğraf şefi Murad Sezer ve Anadolu Ajansı'nın foto muhabiri Onur Çoban. Deneyimli gazeteciler savaş muhabirliğini, deneyimlerini, işlerinin psikolojilerine ve kişisel yaşamlarına nasıl yansıdığını anlattılar. Gerilim alanlarında sürdürdükleri mesleklerinin bilinmeyen yanlarını paylaştılar. 
Fotoğraf Konuşmalarının konuğu Minneapolis'te yaşayan foto muhabiri Kerem Yücel. Yücel Amerikan seçimlerini serbest foto muhabiri olarak, Fransız basın ajansı AFP için takip ediyor.   Amerikan başkanlık seçimleri için nasıl bir hazırlık yaptı, kendisini neler bekliyor, ABD'de yabancı bir foto muhabirinin çalışması kolay mı? Kerem Yücel'le  foto muhabirlerinin, fotoğrafçılık öğrencilerinin ve meraklıların  kaçırmaması gereken bir söyleşi yaptık.
Fotoğraf yayıncılığı dünyasına damgasını vuran Geniş Açı dergisinin kurucuları ve şimdi de Geniş Açı Proje ofisinin yöneticileri Refik Akyüz ve Serdar Darendeliler Fotoğraf konuşmalarının konuğu oldu. Geniş Açı yıllarını, derginin fotoğrafa ve fotoğrafçılara katkısını konuştuk. Akyüz ve Darendeliler on yılı aşkın süreden beri devam eden Geniş Açı Proje ofisinin projelerini, bundan sonra nasıl ilerlemek istediklerini anlattılar.
View 2 more appearances
Share Profile
Are you Ahmet? Verify and edit this page to your liking.

Share This Creator

Recommendation sent

Join Podchaser to...

  • Rate podcasts and episodes
  • Follow podcasts and creators
  • Create podcast and episode lists
  • & much more

Creator Details

Birthdate
Oct 19th, 1956
Location
Istanbul, İstanbul, Turkey
Episode Count
6
Podcast Count
1
Total Airtime
3 hours, 10 minutes
PCID
Podchaser Creator ID logo 134970