Radio Lublin

A curated podcast list by
Creation Date March 14th, 2020
Updated Date Updated May 7th, 2020
 Be the first to like this!
Have something to share?Create your own list of podcasts or episodes!
 1. Żyjemy w ciągłym zabieganiu, z trudem znajdując czas na relaks i zamyślenie nad życiem. Kiedy przychodzi wieczór często sięgamy po telewizyjny pilot, by zagłuszyć własne myśli. A może lepiej zaparzyć herbatę, wyłączyć światło, nałożyć słuchawki i… znaleźć się w trochę innym świecie? Opowieści, które dla Was przygotowujemy, przedstawiają życie w rozmaitych jego przejawach. Zapraszają reportażyści Radia Lublin.
 2. W programie podpowiadamy, jak żyć zdrowo na co dzień. Sprawdzamy, co kryje w sobie żywność, którą spożywamy. Odkrywamy, co oznaczają skróty i symbole na opakowaniach. „Na zdrowie” to także porady dietetyczne, ziołolecznictwo i ciekawostki medyczne. Zachęcamy również do aktywności fizycznej, turystyki i rekreacji.
 3. Różnorodne ciekawostki ze świata prezentuje Wojtek Drewniak.
 4. Nie zawsze mamy pomysł, gdzie się wybrać na weekend czy na urlop. Nie wiemy, co naprawdę warto zobaczyć, gdzie pójść, co zjeść. Dlatego opowiadamy o atrakcyjnych miejscach na Lubelszczyźnie, w Polsce i dalej, nawet na końcu świata. Zaprasza Agnieszka Krawiec.
 5. Halo Kultura PODCAST to najciekawsze rozmowy z audycji Józefa Szopińskiego, emitowanej na antenie Polskiego Radia Lublin, w każdy piątek po 22:00. W „Halo Kultura” rozmawiamy o książkach, muzyce, filmach, komiksach, designie i wszystkim tym co wartościowe w światowej i polskiej kulturze.
 6. Audycja Gramy na Maxa powstała w 2006 roku na antenie Radia Centrum w Lublinie. Niewiele jest programów radiowych o grach w Polsce, bo jak opowiadać o czymś co wypada tylko i wyłącznie pokazywać? Na szczęście Gramy na Maxa ma to czego nie mają inni - luz i świetnych prowadzących, którzy kochają grać! To prawdziwi gracze, którzy robią to wszystko dla graczy, choć i nie tylko. GnM nie ulega hype’owi i chyba za to mają tyle samo wrogów co przyjaciół. A Ty kim się staniesz? Przekonaj się sam w każdy wtorek o 21.00 na antenie Radia Freee 89,9 FM lub na www.radiofreee.pl, bądź przez cały tydzień
 7. Zaprasza Łukasz Kubiak.
 8. W „Piekle” Dantego potępieńcy nie mogą przestać biegać w różne strony za chorągiewkami. To kara dla tych, którzy za życia często zmieniali zdanie, ponieważ ważniejsza od prawdy była przynależność do jakiejś grupy i posługiwanie się prostymi hasłami. W „Konwersatorium” nie trzymamy się z boku bieżących dyskusji - ale w rozmowie z ekspertami próbujemy na spokojnie zrozumieć rzeczy i słowa. Rozmawiamy „o wszystkim”: czasami o polityce, a czasami o muzyce lub o szkole, albo o historii. Zawsze po to, by znaleźć klucze do problemów, o których huczy nasz świat. Zaprasza Paweł Mielcarek
 9. „Zasiane historie”przeniosą w czasy, gdy domy kryły strzechy, a dzieci biegały boso. Opowiadać będziemy o zwyczajach, obrzędach i tradycjach oraz o codziennej pracy ludzi minionej epoki - we wsi, w prowincjonalnym miasteczku i we dworze. Zaprasza Bogna Bender-Motyka.
 10. Audycja o wydarzeniach i problemach związanych ze wschodem. „Studio wschodnie” to program, w którym razem z ekspertami próbujemy zrozumieć i wyjaśnić Słuchaczom to, co dzieje się na Wschodzie - zarówno tym bliskim, jak i dalekim.
 11. Zaprasza Czesława Borowik. Kontakt: kalejdoskop@radio-lublin.pl
 12. Ekologia, ochrona lasów Lubelszczyzny, rezerwaty przyrody, urokliwe miejsca do rekreacji i odpoczynku. Las o każdej porze roku jest przepiękny - nie musimy tego wszystkim udowadniać, choć często warto to podkreślać. Co tak naprawdę 'las' dla nas znaczy? Zapraszam na wspólne leśne wędrówki, Magdalena Lipiec-Jaremek.
 13. Magazyn Żużlowy PIĘĆ JEDEN w każdy poniedziałek o 21:00 w Radiu Freee na 89.9FM oraz na www.radiofreee.pl i www.radio.lublin.pl
 14. Gość Radia Lublin
 15. Program to radiowe forum rodziców i dla rodziców, tworzone we współpracy z ekspertami z zakresu pedagogiki, psychologii i logopedii. Zapraszam, Magdalena Lipiec-Jaremek.
 16. Program historyczny prezentujący w skrócie ciekawe i intrygujące wydarzenia z historii kraju i świata. Wachlarz tematów jest bardzo szeroki - od wynalazków zmieniających bieg historii, ważnych momentów w biografiach znanych ludzi, po wydarzenia z kręgu kultury i polityki. Zaprasza Paweł Błędowski.
 17. O premierach i filmowych wydarzeniach w Lublinie i na Lubelszczyźnie. O festiwalach i nagrodach dla najlepszych filmów. O reżyserach, scenarzystach, aktorach... Agnieszka Krawiec, zapraszam.
 18. Poznajemy nasz region! Znane i mniej znane. Duże i małe. Dawne i nowe. Atrakcyjnych turystycznie miejsc w Lubelskiem nie brakuje. O zabytkach, ludziach, tajemnicach i legendach opowiadamy w cyklu „Lubelskie na weekend”. Podpowiadamy, dokąd udać się na spacer lub wyjechać z całą rodziną. Zaprasza Agnieszka Krawiec.
 19. Opowieści o dziełach literackich mogą być fascynujące a biografie ich twórców pełne zdarzeń, które trudno znaleźć informacje w podręcznikach. W poniedziałki i środy o 12.00 specjalnie z myślą o maturzystach będziemy prezentowali audycje, które nie tylko pozwolą przypomnieć sobie niezbędne informacje z historii literatury polskiej, ale także zachęcą do pogłębiania wiedzy.

Join Podchaser to...

 • Rate podcasts and episodes
 • Follow podcasts and creators
 • Create podcast and episode lists
 • & much more