Podchaser Logo

Gwiazdozbiry

A Science podcast
Good podcast? Give it some love!

Episodes of Gwiazdozbiry

Ten, w którym rozmawiamy o zmianie polityki kosmicznej w USA oraz o misji Mars Sample Return, dorzucając do tego jeszcze najnowszą szczepionkę na koronawirusa.
Komentarz na gorąco (albo właśnie na chłodno) dotyczący pierwszego komercyjnego lotu załogowego na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, za pomocą statku Crew Dragon firmy SpaceX zainstalowanego na szczycie rakiety Falcon 9 firmy SpaceX. Cz
Podobno nie ma żadnego odcinka Gwiazdozbirów bez czarnych dziur i bez Elona Muska. Pewnie tak jest. Ten też się nie wyróżnia pod tym względem.
Dzisiejszy odcinek ujmuje naukę w bardzo szerokie ramy rzeczywistości. Nie ma nauki istniejącej poza kontekstem społecznym. Dzisiaj postanowiliśmy się trochę z nim pokopać, ale w trakcie odcinka i tak wracamy do nauki, bo to jedyne o czym cokol
Opis, opis. Posłuchaj, to się dowiesz o czym rozmawialiśmy. (oraz z kim) :)
Wcale nie taki szybki, ale jednak, odcinek o błyskach radiowych. Szybkich.
Ostatnie dwa tygodnie to nie tylko obserwacje wleczenia czasoprzestrzeni, ale także początek wspaniałej przyszłości dla naukowców zajmujących się Słońcem oraz posmak wspaniałej przeszłości sprzed 3000 lat w ustach jednego z egipskich kapłanów.
Rate Podcast
Do you host or manage this podcast?
Claim and edit this page to your liking.
Are we missing an episode or update?
Use this to check the RSS feed immediately.