CO SIĘ NOSI

A weekly Arts, Beauty and Society podcast
Good podcast? Give it some love!

Episodes of CO SIĘ NOSI

Urządzała prywatne apartamenty dziewięciu prezydentom USA. Jej niepowtarzalne stroje miały wystawę w prestiżowym muzeum w Nowym Jorku. Do świata mody wkroczyła w wieku … 84 lat. Właśnie skończyła 100 lat i ciągle jest aktywna. O Iris Apfel opow
Co na nadchodzącą jesień i zimę proponuje polska marka Caterina. Ewa Okońska rozmawia z Anną Heybowicz, dyrektor kreatywną marki.
Jarosław Panek, który właśnie wrócił z Mediolanu, opowiada o jesiennych trendach w modzie, proponowanych przez największych światowych keatorów.
Na zakończenie wakacji Jarosław Panek zabiera Państwa do Barcelony. Miasto w Hiszpanii, o której powstało wiele piosenek, tętni życiem przez cały rok. Najbardziej kolorowa jest La Rambla – ulica pełna mody.
Stolica Japonii jest niewątpliwie jedną ze stolic mody. Jarosław Panek opowiada o trzech tokijskich dzielnicach, gdzie mamy do czynienia z różniącą się od siebie modą.
Kolejnym miejscem w stolicy światowej mody, które do odwiedzenia poleca Jarosław Panek, jest Muzeum Mody w Mediolanie.
Wakacyjną podróż po Mediolanie rozpoczynamy od wizyty w otwartym kilka lat temu Muzeum Giorgio Armaniego. Naszym przewodnikiem jest Jarosław Panek.
W wakacyjnych podróżach po miejscach związanych z modą pozostajemy we Florencji. Tym razem Jarosław Panek opowiada o Domu Mody Salvatore Ferragamo, mieszczącym się w średniowiecznym pałacu w kolebce włoskiej mody.
24 lipca 2021 roku odbył się finał 22. Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody Off Fashion, który z powodu pandemii przekładany był w ubiegłym roku dwukrotnie. Ewa Okońska relacjonuje z Kieleckiego Centrum Kultury.
Kolejna wakacyjna podróż do miejsc związanych z modą to Florencja. Jarosław Panek proponuje odwiedzenie Gucci Garden: muzeum, sklep i restaurację słynnej rodziny włoskich projektantów mody.
Podczas tegorocznych wakacji opowiadamy o ciekawych miejscach, związanych z modą. Do nich z pewnością należy Plac Vendome w stolicy światowej mody – Paryżu. Przewodnikiem jest Jarosław Panek.
15 lipca 1997 roku w Miami Beach na Florydzie zginął z rąk zamachowca włoski prekursor i kreator mody, założyciel domu mody Versace. Okoliczności śmierci artysty przybliża Jarosław Panek.
15 lipca 1997 roku w Miami Beach na Florydzie zginął z rąk zamachowca włoski prekursor i kreator mody, założyciel domu mody Versace. Okoliczności śmierci artysty przybliża Jarosław Panek.
15 lipca 1997 roku w Miami Beach na Florydzie zginął z rąk zamachowca włoski prekursor i kreator mody, założyciel domu mody Versace. Okoliczności śmierci artysty przybliża Jarosław Panek.
Jadwiga Rafalska-Kawalec, emerytowana nauczycielka, laureatka konkursu Radia Kielce „Jawor - u źródeł kultury” w 2017 roku w kategorii animator kultury stworzyła w swojej miejscowości Jagodne w powiecie starachowickim Muzeum Regionalne, gromadz
Na obszarze dzisiejszego województwa świętokrzyskiego występują cztery rodzaje strojów ludowych. Opowiada o nich dr Małgorzata Imiołek, etnograf z Muzeum Wsi Kieleckiej, autorka książki „Stroje ludowe Kielecczyzny"
Na kortach Roland Garros w 2021 roku tenisiści i tenisistki w kolorowych strojach. Ale nie zawsze tak było. O tym, jak ewoluował strój do tenisa rozmawiają Ewa Okońska i Jarosław Panek.
Piłkarze poza boiskiem lubią bawić się modą. Ranking najlepiej ubranych prezentuje Jarosław Panek
U progu EURO 2020 warto porozmawiać o strojach piłkarzy. Niejednokrotnie ich autorami są światowej sławy projektanci
Ma już przeszło 100 lat, a dziś mało kto wie, że początkowo był elementem... bielizny. O historii T-Shirta opowiada Jarosław Panek.
Ostatni konkurs piosenki, który odbył się w Rotterdamie, obfitował nie tylko w muzyczne niespodzianki, ale też oryginalne i zaskakujące kostiumy. O strojach gwiazd i prowadzących Eurowizję rozmawiają: Ewa Okońska i Jarosław Panek.
„Bilardzista wygląda jakby wyszedł z początku wesela, zdjął tylko marynarkę” – twierdzi Grzegorz Kędzierski, prezes Polskiego Związku Bilardowego, z którym rozmawia Anna Głąb.
„House of Gucci” to najnowsza produkcja Ridleya Scotta. Film opowiada historię morderstwa Maurizio Gucciego, wnuka słynnego projektanta mody. O obrazie i historii rodziny słynnych włoskich projektantów opowiada Jarosław Panek.
25 kwietnia zmarł na COVID-19 Alber Elbaz, główny projektant domu mody Jeanne Lanvin w latach 2001-2015. O „wizjonerze, który projektował piękno” (określenie magazynu Vouge) opowiada Jarosław Panek.
Modę w Polsce od lat powojennych po dekadę lat 80. analizuje Grażyna Łęska-Baranowicz, projektantka mody, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w 1974 roku.
Rate Podcast
Do you host or manage this podcast?
Claim and edit this page to your liking.
Are we missing an episode or update?
Use this to check the RSS feed immediately.