Kręte ścieżki

A weekly Arts, Food and Society podcast
Good podcast? Give it some love!

Episodes of Kręte ścieżki

Dziś zadamy ważne pytania. Czy Norwegia jest droga i czy warto do niej pojechać? Obie odpowiedzi brzmią TAK, a szczegóły w audycji.
W ramach cyklu "Wywiady z samym sobą" Mateusz RUDY Kubiak opowiada o swojej miesięcznej podróży po Bałkanach. Druga część to płonące lasy Albanii, kuchnia Czarnogóry, zielona Bośnia i jej perła - Sarajevo.
Czasem trzeba przeprowadzić wywiad sam ze sobą - czyli Mateusz "Rudy" Kubiak wraca i mówi o swoim tripe po Bałkanach! Pierwsza część to rumunska droga Transalpina, skalne miasto Belogradczik w Bułgarii oraz jeziora Grecji i Macedonii.
Modny ostatnio Karawaning niejedno ma imię. W dzisiejszej audycji wyjaśnimy czy różnią się poszczególne kamery i przyczepy kempingowe.
Marcin Górnicki - etatowy opowiadacz Kętych Ścieżek o wyścigach tym razem wpadł do Rudego, pogadać o wyścigu rowerowym przez 4 wyspy chorwackie.
“Potrójna Korona" to cykl imprez górskich w 3 dolnośląskich lokalizacjach. Za każdym razem trasy przechodzą przez 3 największe szczyty okolicznych pasm górskich.
Jak przejechać rowerem Polskę w linii prostej? To wie Marcin Korzonek, który taki cel sobie właśnie postawił. Rozmawia jak zawsze Marcin "Rudy" Kubiak.
Czasem trzeba zrobić wywiad samemu ze sobą. Majówka na Stepach Akermanu, pochód pierwszomajowy w Nadniestrzu, winnice Mołdawii. Czyli Mateusz RUDY Kubiak na dawnych kresach Rzeczpospolitej.
Marcin Korzonek opowiada jak próbował w Andach pobić rekord wjazdu rowerem na najwyższą wysokość, startując od poziomu morza.
Dominika i Michał prowadzą blog "Po drodze do GS-u". Podróżują też starą Ładą po krajach byłego ZSRR, wprawiając tym miejscowych w stan osłupienia.
Dziś prezentujemy książkę "Rowerem po górach". Jej autor, Jerzy Mendrek przeprowadzi nas przez najlepsze miejscówki rowerowe od zachodu na wschód Polski.
W dzisiejszej rzeczywistości kilka krajów zaprasza turystów bez ograniczeń. Tak można pojechać do Tanzanii, by przy okazji zobaczyć topowe światowe Parki Narodowe.
Paweł Leszczyński - rozmowy o piwie rzemieślniczym w czasach pandemii. Mateusz "Rudy" Kubiak wyciąga piwne historie.
Route 66 to najsłynniejsza droga na świecie. Autor książek o USA, Artur Owczarski przemierzył ją kabrioletem z zachodu na wschód. I o tym opowiedział.
Azerbejdżan, kraj który znamy tylko ze spotkań naszej reprezentacji piłkarskiej. Tymczasem Baku to światowa metropolia, a w całym kraju jest wiele ciekawych miejsc do zobaczenia, do tego przyjaźni ludzie i płonące jaskinie. Zapraszamy nad Morze
Dziś prezentujemy szczegółową instrukcję jak podczas pandemii uciec do ciepłych krajów i jeszcze spędzić tam Sylwestra. Najlepiej w Meksyku.
W czasie pandemicznych ograniczeń, swoje granice szeroko otwiera Królestwo Szwecji. Rodzina podróżująca, a jakże, szwedzkim Saabem, objechała ten kraj dookoła w okresie świateczno-noworocznym. Przy okazji dowiemy się o jedynym na świecie modelu
Gościem audycji jest Ivana Bilkova z Czechtourism.com. Odpowiemy sobie na pytanie dlaczego tak mało wiemy o kraju naszych sąsiadów oraz gdzie warto pojechać, mijając szerokim łukiem najpopularniejsze w Polsce czeskie destynacje. Fot. Libor Sváč
Autor bloga Pocztówka z Łotwy opowie o kraju w którym mieszka i pracuje. Łotwa z niewiadomych przyczyn jest pomijana w turystycznych planach Polaków. Tymczasem możemy tu zobaczyć piękne wybrzeże Bałtyku , najbardziej secesyjne miasto Europy, cz
Dziś dowiemy się jakie temperatury panują w kwietniu w Hiszpanii, gdy się ją pokonuje rowerem i spi w namiocie. Całość zakończy wielkanocna procesja w Madrycie. Opowiedzą o tym autorzy bloga Po Drodze do GS'u.
Gościem audycji jest Artur Owczarski. Autor książki "Texas to stan umysłu" i honorowy obywatel światowej stolicy kowbojów, Bandery. Drugiego najstarszego polskiego miasta w Ameryce Północnej, założonego przez migrantów ze Śląska.
Autonomiczna Republika Krym, to znany ostatnimi czasy półwysep na Morzu Czarnym. Czasami trzeba zrobić audycję samemu ze sobą i dziś opowieść o studenckim wyjeździe, chwilę po upadku ZSRR. To były czasy rodzącej sia państwowości Ukrainy, kiedy
Panowie z ekipy Snow Progres zabiorą nas tym razem w górskie ostępy Czarnogóry. Cisza, spokój, natura. Do tego chata w górach bez zasięgu i eksploracja okolicznych szczytów na splitboardach.
A może by tak rzucić wszystko i wyjechać na Borneo? Okazuje się, że to łatwiejsze niż się wydaje. Przy okazji można też wyskoczyć do Singapuru i kilku innych azjatyckich państw. Gościem audycji jest tajemniczy Lotoholik, który opowie jak to wsz
Mateusz "Rudy" Kubiak i Dwoje na kole czyli duet, który przemierza Europę na jednym motorze! W Krętych Ścieżkach rozmawiają o Albanii.
Rate Podcast
Do you host or manage this podcast?
Claim and edit this page to your liking.
Are we missing an episode or update?
Use this to check the RSS feed immediately.