İşte ve Yaşamda Kendi Yolun

A weekly Business and Careers podcast featuring
 1 person rated this podcast

Episodes of İşte ve Yaşamda Kendi Yolun

Mark All
Search Episodes...
Kimler için-> İşinde ve hayatında mutlu olmak isteyen gelişim meraklıları / Felsefi ve psikolojik konuları sevenler Öğrenmenin her türlüsünü konu etmeye devam... Bu defa, bir beceri, hayatla ilgili bir öğrenme, bir uzmanlık, ya da bir takım bilgileri öğrenme halini, özellikle iş stresini azaltmak amacıyla araç olarak kullanmaktan bahsediyorum. Deneyimsel öğrenmeyi de buna katabiliriz ve aslında bence başka türlüsüne gerçekten öğrenme demek zor. Ayrıca, her yaş döneminde hangi becerilerin yüksek olduğundan yola çıkarak, belli becerileri zirve yaptıkları yaş döneminde kullanmak gerekecek faaliyetlere hayatımızda yer vermekten de bahsediyorum. Bölüm içeriğini ayrıca Kendi Yolun web sitemin yazılar kısmından da okuyabilirsiniz. "İş ve Yaşam" serisi, çeşitli platformlarda çalışmak, iş yaşamı, tatmin, gelişim konularında yayınlanan yazılarımın sesli versiyonları. Araştırma sonuçları ile kendi görüş ve deneyimlerimin birleşimini içeriyor. Soru, öneri, koçluk ve eğitim talepleriniz için bana ulaşabilirsiniz: mail: ece@kendiyolun.com Instagram ve Linkedin: Ece Ağabeyoğlu
Kimler için? -> Yabancı dile ilgisi olanlar / değişik konularda bilgiler öğrenmeyi sevenler / sesini ve konuşmasını kullanmayı sevenler Bir konuyu sizden çok daha iyi bilenlere anlattığınızı ve işinizin bu olduğunu düşünün... Bu bölümde Mütercim - Tercümanlık mezunu bir konferans çevirmenini dinliyoruz. Simultane çeviri olarak da adlandırılan ve kategorileri olan alanın pandemiden de, yapay zekanın gelişiminden de ne ölçüde etkilendiğini, online yapmak ile toplantı mekanında olmak arasındaki farkları, nasıl gelişme ve keşfetme fırsatları sunduğunu konuştuk. Farklı meslek ve işlerden insanların gözünden o işe, sektöre ve kariyer yoluna beraber baktığımız seride yer almasını istediğiniz iş, meslek ve sorularla ilgili bana ulaşabilirsiniz. ece@kendiyolun.com / Linkedin ve Instagram'da Ece Ağabeyoğlu (Örgüt Psikolojisi Uzmanı ve Kariyer Koçu)
Kimler için?-> İnsan Kaynakları'na ilgi duyanlar / bu mesleğin başlarında olanlar / "Kariyer yolu neye benzer, yenir mi?" diyenler:) Bu bölümde İktisat lisans ve İnsan Kaynakları yüksek lisans mezunu bir insan kaynakları profesyonelini dinliyoruz. Bir şirketin İK bölümünde çalışmanın neye benzediğini konuşuyoruz. Hikayenin içinde, bazı yaşadıklarımızın seçimlerimizi nasıl şekillendirdiğini ve bu işe ilgi duyanların nelere hazır olması gerektiğini de duyacaksınız. Hangi beceriler ve yatkınlıklar bu işi iyi yapmak için gerekir? Nelerle uğraşmak ve hazır olmak gerekir, neden ve kimler için zevkli olabilir? Hepsi bu bölümde. Farklı meslek ve işlerden insanların gözünden o işe, sektöre ve kariyer yoluna beraber baktığımız seride yer almasını istediğiniz iş, meslek ve sorularla ilgili bana ulaşabilirsiniz. ece@kendiyolun.com / Linkedin ve Instagram'da Ece Ağabeyoğlu (Örgüt Psikolojisi Uzmanı ve Kariyer Koçu)
Kimler için? -> Bankacılık ve finans insanı olanlar / Tr'de finans sektörüne ilgi duyanlar / Ekonomi-İşletme-Mühendislik mezunları / Sabit gelirli ve iyi standartta bir iş isteyenler / Ekonomiye ilgisi olanlar / Sistemin çarklarının nasıl döndüğünü yakından takip etmek isteyenler Bankacılık, içinde çok çeşitli dalları barındıran ve tek bir temsilci ile hepsine değinilemeyecek denli geniş bir iş alanı. Bu bölümde, Ekonomi mezunu olan, mesleğin kurumsal kredicilik tarafında ve çeşitli yönetim seviyelerinde görev yapan bir bankacıyı dinliyoruz. Bilmeyenlerden bankada çalışmakla ilgili en sık duyduğumuz yorum "sıkılmak" olsa da, kimler için hiç de sıkıcı olmayabileceği, azim ve sabrın işlevi, mesleğin geleceği, nasıl iyi bankacı olunabileceği ve yetki sahibi olunduğunda ne gibi tatminkar tarafları olduğu, çok daha fazlasıyla birlikte bu sohbette. Farklı meslek ve işlerden insanların gözünden o işe, sektöre ve kariyer yoluna beraber baktığımız seride yer almasını istediğiniz iş, meslek ve sorularla ilgili bana. ulaşabilirsiniz. Eğitim ve seminer talepleriniz için de yazabilirsiniz. ece@kendiyolun.com / Linkedin & Instagram: Ece Ağabeyoğlu (Örgüt Psikolojisi Uzmanı ve Kariyer Koçu)
Kimler için-> İddialı olmayı sevmeyenler / İddialı olmak isteyenler / İşinde ve hayatında mutlu olmak isteyen gelişim meraklıları İddialı olmak sizin için ne ifade ediyor? Bir kişinin iddialı biri olması ne demek? Önce tanımından bahsediyor, sonra da eğer kendiniz için bu konuya eğilme niyetiniz varsa, yol gösterebilecek sorular soruyorum. Aynı konuya Kendi Yolun web sitemdeki "yazılar" bölümünde "İddialı Olma Konusunda İddialı mısınız?" makalemden de ulaşabilirsiniz. "İş ve Yaşam" serisi, çeşitli platformlarda çalışmak, iş yaşamı, tatmin, gelişim konularında yayınlanan yazılarımın sesli versiyonları. Araştırma sonuçları ile kendi görüş ve deneyimlerimin birleşimini içeriyor. Soru, öneri, koçluk ve eğitim talepleriniz için bana ulaşabilirsiniz: mail: ece@kendiyolun.com Instagram ve Linkedin: Ece Ağabeyoğlu
Kimler için? -> Felsefi veya psikolojik konuları düşünmeyi sevenler / Kendini ve insanları gözlemleyenler / İşinde ve hayatında mutlu olmak isteyen gelişim meraklıları Hatalar karşısındaki tutumumuz gelişim yolculuğumuzun şeklini belirliyor. Suç ve hata kavramlarının bazen birbirine girdiğini fark edince ele aldım. Amacım düşündürmek. Bölümün yazılı haline Kendi Yolun web sitemdeki yazılar bölümünden de ulaşabilirsiniz. "İş ve Yaşam" serisi, çeşitli platformlarda çalışmak, iş yaşamı, tatmin, gelişim konularında yayınlanan yazılarımın sesli versiyonları. Araştırma sonuçları ile kendi görüş ve deneyimlerimin birleşimini içeriyor. Soru, öneri, koçluk ve eğitim talepleriniz için bana ulaşabilirsiniz: mail: ece@kendiyolun.com Instagram ve Linkedin: Ece Ağabeyoğlu (Örgüt Psikolojisi Uzmanı + Kariyer Koçu)
Kimler için-> Felsefi ve psikolojik konuları sevenler / İşinde ve hayatında mutlu olmak isteyen gelişim meraklıları Ortada bir yarış yokken bile rekabet edesi gelir bazılarımızın. Hamurunda vardır. Ne yapalım, nasıl edelim? Kendisi işbirliği odaklı olup da rekabetçi biri ile çalışanlar için de, rekabetle motive olanlar için de bir şeyler var bu bölümde. Bölümün yazılı halini Kendi Yolun web sitemin yazılar bölümünde de bulabilirsiniz "İş ve Yaşam" serisi, çeşitli platformlarda çalışmak, iş yaşamı, tatmin, gelişim konularında yayınlanan yazılarımın sesli versiyonları. Araştırma sonuçları ile kendi görüş ve deneyimlerimin birleşimini içeriyor. Soru, öneri, kariyer koçluğu ya da kurumsal eğitim talepleriniz için bana ulaşabilirsiniz: mail: ece@kendiyolun.com Instagram ve Linkedin: Ece Ağabeyoğlu (Örgüt Psikolojisi Uzmanı ve Kariyer Koçu)
Kimler için? -> İlaç sektörüyle ilgilenenler / Mezun olduğu bölümden farklı iş yapmak isteyenler / Sosyal ilişkileri güçlü olanlar / Usta-çırak usulüne hem çırak, hem usta olarak yatkın olanlar Bu bölümde, Kimya bölümü lisans, İşletme yüksek lisans mezunu olan ve ilaç sektöründe çalışan bir Bölge Müdürünü dinliyoruz. Tıbbi tanıtım işine de değiniyoruz. Bölge müdürü olmanın gerekleri ve zorlukları, hangi güzel tarafları olduğu, kimlere daha uygun olduğu, geliştirmek gereken beceriler, merak ve sosyalliğin kariyer yoluna etkisi, çalışan motivasyonunda yönetimlerin yaklaşımının etkisi, işletme yüksek lisansının iş hayatına faydası gibi şeylerden bahsettik. Farklı meslek ve işlerden insanların gözünden o işe, sektöre ve kariyer yoluna beraber baktığımız seride yer almasını istediğiniz iş, meslek ve sorularla ilgili bana. ulaşabilirsiniz. Eğitim ve seminer talepleriniz için de yazabilirsiniz. ece@kendiyolun.com / Linkedin & Instagram: Ece Ağabeyoğlu (Örgüt Psikolojisi Uzmanı ve Kariyer Koçu)
Kimler için-> İşinde ve hayatında mutlu olmak isteyen gelişim meraklıları / Felsefi ve psikolojik konuları sevenler Genelde bireysel bir eylem gibi düşündüğümüz öğrenme kavramıyla ilgili bir seçenek daha var: başkalarıyla beraber öğrenmek. Bu bölümde bunu ve faydalarını ele alıyor, öğrenme veya çalışma grubu oluşturmak isteyenlere hitap ediyorum. Bölümün yazılı haline Kendi Yolun web sitemin yazılar kısmından da ulaşabilirsiniz. "İş ve Yaşam" serisi, çeşitli platformlarda çalışmak, iş yaşamı, tatmin, gelişim konularında yayınlanan yazılarımın sesli versiyonları. Araştırma sonuçları ile kendi görüş ve deneyimlerimin birleşimini içeriyor. Soru, öneri, kariyer koçluğu ya da kurumsal eğitim talepleriniz için bana ulaşabilirsiniz: mail: ece@kendiyolun.com Instagram ve Linkedin: Ece Ağabeyoğlu (Örgütsel Psikoloji Uzmanı / Kariyer Koçu)
Kimler için? -> Akademisyenliği düşünenler / Kapitalist rekabete yatkın hissetmeyenler / Bir şey öğretmek kadar - hatta daha çok - bir konuyu sürekli araştırıp öğrenecek kadar çok sevenler / İletişim öğrenci ve mezunları / Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi öğrenci ve mezunları Bu bölümde, bir devlet üniversitesinin İletişim Fakültesinde profesör olan, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi mezunu bir akademisyeni dinliyoruz. Akademisyenlik neleri içeriyor? Hangi yönleri cazip? Bu mesleği seçenler neleri göze ve dikkate almalı? Üniversiteler, faaliyeti etkileyen faktörler ve çok daha fazlasını konuştuk. Farklı meslek ve işlerden insanların gözünden o işe, sektöre ve kariyer yoluna beraber baktığımız seride yer almasını istediğiniz iş, meslek ve sorularla ilgili bana. ulaşabilirsiniz. Eğitim ve seminer talepleriniz için de yazabilirsiniz. ece@kendiyolun.com / Linkedin & Instagram: Ece Ağabeyoğlu (Örgüt Psikolojisi Uzmanı ve Kariyer Koçu)
Kimler için? ->  İnsan Kaynakları çalışanları / İş yerinde yaşanan değişimin farkında olanlar ya da olmak isteyenler / İşinde ve hayatında mutlu olmak isteyen gelişim meraklıları Kariyer yolu denen yola nasıl bir noktadan çıktığımız ve yoldaki ilk deneyimlerimiz, yolculuğun devamını ilmek ilmek işlemeye başlıyor.. "Genç Yetenek" olarak da adlandırılan yeni mezunların ilk iş tecrübeleri ve çalışmayla ilişkileri bu nedenle çok önemli. Aynı konu hakkında daha önce yeni mezunların gözünden iş hayatına bakan bir bölüm yayınlamıştım. ("Salata Malzemesi - Üniversiteden İş Hayatına Geçişte Görünenler" ismiyle bulabilirsiniz.) Bu bölümde ise konuya bir araştırmanın çerçevesinden ve kurumlar tarafından bakıyoruz. Bölüm içeriğinin yazılı halini Kendi Yolun web sitemin yazılar kısmından da okuyabilirsiniz. "İş ve Yaşam" serisi, çeşitli platformlarda çalışmak, iş yaşamı, tatmin, gelişim konularında yayınlanan yazılarımın sesli versiyonları. Bilimsel araştırma sonuçları ile kendi görüş ve deneyimlerimin birleşimini içeriyor. Sorularınız, kurumsal/bireysel eğitim ve koçluk talepleriniz için: mail: ece@kendiyolun.com Instagram ve Linkedin: Ece Ağabeyoğlu (Örgütsel Psikoloji Uzmanı ve Kariyer Koçu)
Kimler için-> İşinde ve hayatında mutlu olmak isteyen gelişim meraklıları / Felsefi ve psikolojik konuları sevenler İşimizi ilerletmek, bir problemi çözmek ya da hayal ettiğimiz bir şeyi hayata geçirmek gibi amaçlar için hem stratejik düşünmeyi, hem de yaratıcı düşünmeyi kullanmamız gerekiyor. Ama bu o kadar kolay değil. Nasıl'ı ise bu bölümün konusu. Bu bölüm içeriğinin yazılı halini Kendi Yolun web sitemdeki yazılar kısmından da okuyabilirsiniz. "İş ve Yaşam" serisi, çeşitli platformlarda çalışmak, iş yaşamı, tatmin, gelişim konularında yayınlanan yazılarımın sesli versiyonları. Bilimsel araştırma sonuçları ile kendi görüş ve deneyimlerimin birleşimini içeriyor. Kurumsal eğitimler, bireysel ve kurumsal koçluk taleperiniz için mail: ece@kendiyolun.com Instagram ve Linkedin: Ece Ağabeyoğlu (Örgüt Psikolojisi Uzmanı ve Kariyer Koçu)
Kimler için-> Yöneticiler / Yönetici olmayanlar / Beraber çalıştığı iş arkadaşıyla daha nitelikli bir ilişki isteyenler / İşinde ve hayatında mutlu olmak isteyen gelişim meraklıları / Felsefi ve psikolojik konuları sevenler Bu konu en çok ve tam olarak bir iş hayatı konusu. Eşyanın tabiatı gereği bir zorunluluk var. Çünkü konu iş ve birden çok şahsı bal gibi ilgilendiriyor. Varlığı ve yokluğu da dert olabiliyor, çünkü herkes bir değil. Geri bildirim vermede ve almada yaşanan zorluklar ve öneriler bu bölümde. Bölüm içeriği, yazılı haliyle Kendi Yolun web sitemdeki yazılar kısmında da yer alıyor. "İş ve Yaşam" serisi, çeşitli platformlarda yayınlanan yazılarımın sesli versiyonları. Bilimsel araştırma sonuçları ile kendi görüş ve deneyimlerimin birleşimini içeriyor. Kariyer koçluğu ve kurumsal eğitim talepleriniz, soru ve önerileriniz için ece@kendiyolun.com adresine mail, Instagram ve Linkedin'de Ece Ağabeyoğlu profiline direkt mesaj atabilirsiniz.
Kimler için? -> Kendi işini yapmayı düşünenler / Kurumsal hayatı bırakarak çalışmayı düşünenler / Free-lancer yani bağımsız çalışanlar Free-lance, yani serbest çalışmayı aklımıza gelen her boyutuyla masaya yatırdık. Özellikle kurumsal geçmişi olan serbest çalışanlar veya kurumsal hayatı bırakıp bu modele geçmeyi düşünenler, konuğum Pazarlama İletişimi Danışmanı Defne Sertel'in tespit ve tavsiyelerinden faydalanacaktır. Serbest çalışmaya geçiş, konuğumun deyimiyle bazılarımız için kurumsal hayattan "durumsal hayat"a geçiş anlamına geliyor. Nedir bu durumlar? İşte, biz de onlardan bahsettik: Stres faktörleri, Boş zaman kavramı, Hizmet satışının dinamikleri, Yeni ücret düzeni, Emeğin fiyatlaması ve kriz zamanlarının emeğin değerine etkisi, Kıdemin işinize etkisi, Hangi hallerde hangi yaklaşımın işe yarayacağı, Hoş yanları ve kişiye katkıları, 7'ye 1 oranı, Müşteriyle ilişkide ısı kalkanı, Uzaktan ve esnek çalışma ile ortak tarafları, Avantaj ve dezavantajları, Covid'in etkisi, Yakın gelecekle ilgili öngörüler Sorularınız, bireysel ve kurumsal eğitim ve koçluk talepleriniz için: ece@kendiyolun.com veya Linkedin ve Instagram'da Ece Agabeyoglu (Örgüt Psikolojisi Uzmanı ve Kariyer Koçu)
Kimler için-> İşinde ve hayatında mutlu olmak isteyen gelişim meraklıları / Felsefi ve psikolojik konuları sevenler Gelişime açık olma kavramını ele alıyoruz. Güçlü ve zayıf yönlerimizin gelişim yolculuğumuz ile ilişkisine yakından bakıyoruz. Her zaman ve sadece zayıf yönleri geliştirmeye odaklanmak yerine, daha farklı bir yaklaşım işimize daha çok yarayabilir. Bölüm içeriğini Kendi Yolun web sitemin yazılar kısmından da okuyabilirsiniz. "İş ve Yaşam" serisi, çeşitli platformlarda çalışmak, iş yaşamı, tatmin ve denge konularında yayınlanan yazılarımın sesli versiyonları. Bilimsel araştırma sonuçları ile kendi görüş ve deneyimlerimin birleşimini içeriyor. Sorularınız, bireysel ve kurumsal eğitim ve koçluk talepleriniz için: ece@kendiyolun.com veya Linkedin ve Instagram'da Ece Agabeyoglu (Örgüt Psikolojisi Uzmanı ve Kariyer Koçu)
Kimler için? -> Çocuk bakış açısını merak edenler / İş hayatının anlamına kafa yoranlar / Yeni nesillerle ilgili iç görü edinmek isteyenler / Çocuklar ve çocuk psikolojisiyle ilgilenenler / Meslek seçiminde tereddüt yaşayanlar / Felsefi ve psikolojik konuları sevenler / İşinde ve hayatında mutlu olmak isteyen gelişim meraklıları İş hayatı kocaman bir salataysa eğer, kendinizinkini yapmak için malzemeler bu seride. Tuzunu, biberini, sosunu unutmayın! Bu bölümde, 10 yaşındaki konuğum Nisan Tekin ile meslek seçimi, çalışmanın anlamı, ilgi alanlarına yönelmenin kişiye etkileri ve para kazanmak gibi konulardan bahsediyoruz. Hiç bir ön hazırlık yapmadan, tamamen doğal akışıyla tek seferde gerçekleşen söyleşimizde sorular ve cevaplar kayıtla eş zamanlı gelişti. Yorumlarının, yetişkin gözüyle yapılanlardan farkı olmaması yanı sıra iş ve meslek konularında benim de vermek isteyeceğim mesajları içermesi nedeniyle zevkle paylaşıyorum. Sorularınız, bireysel ve kurumsal eğitim ve koçluk talepleriniz için: ece@kendiyolun.com veya Linkedin ve Instagram'da Ece Agabeyoglu (Örgüt Psikolojisi Uzmanı ve Kariyer Koçu) ww.kendiyolun.com
Kimler için-> İşinde ve hayatında mutlu olmak isteyen gelişim meraklıları / Felsefi ve psikolojik konuları sevenler Motivasyon elde etmenin yolları ve motivasyon türleri, Nisan 2020'de, pandeminin eve kapalı günlerinde yayınlanan yazımda ve bu bölümde. Pandemiler geçici, gerçek motivasyonun yolu ise kalıcı. Bölüm içeriğini ayrıca Kendi Yolun web sitemin yazılar kısmından da okuyabilirsiniz. "İş ve Yaşam" serisi, çeşitli online platformlarda çalışmak, iş yaşamı, tatmin ve denge konularında yayınlanan yazılarımın sesli versiyonları. Bilimsel araştırma sonuçları ile kendi görüş ve deneyimlerimin birleşimini içeriyor. Sorularınız, bireysel ve kurumsal eğitim ve koçluk talepleriniz için: ece@kendiyolun.com veya Linkedin ve Instagram'da Ece Agabeyoglu (Örgüt Psikolojisi Uzmanı ve Kariyer Koçu)
Kimler için? -> İletişim öğrenci ve mezunları / Kurumsal İletişim profesyonelleri / Üst yönetimde kadın konusuna ilgi duyanlar / Tecrübeli yöneticiden iş hayatı tavsiyeleri almak isteyenler Bu bölümde, kendi sektöründe dünyanın en büyüklerinden olan uluslararası bir firmada hem İcra Kurulu Üyesi, hem de Direktör seviyesinde yönetici olan, İletişim lisans, İşletme yüksek lisans mezunu, Kurumsal İletişimci bir İletişim Profesyonelini dinliyoruz: Meltem Okyar Perdeci. Hayal etmekten, meraktan, çapraz tecrübelerden kurumsal iletişimin hangi yaratıcı unsur ve misyonları içerebileceğine dek pek çok şey konuştuk. Farklı meslek ve işlerden insanların gözünden o işe, sektöre ve kariyer yoluna beraber baktığımız Kariyer Hikayeleri Serisinde yer almasını istediğiniz iş, meslek ya da sorular için bana ulaşabilirsiniz. Sorularınız, bireysel ve kurumsal eğitim ve koçluk talepleriniz için: ece@kendiyolun.com veya Linkedin ve Instagram'da Ece Agabeyoglu (Örgüt Psikolojisi Uzmanı ve Kariyer Koçu)
Kimler için? -> Sinema-tv bölümleri öğrenci ve mezunları / Kameraları, görsel işleri sevenler / Sıkıcı olmayan bir meslek hayal edenler / Muhabir ve yayıncı olmak isteyenler Bu bölümde, İstatistik mezunu olan bir Kameramanı dinliyoruz. Kameramanlığın neye benzediği, çekim yapmak dışında nelerle uğraşıldığı, nasıl bir hayat olduğu, zevkli ve ayrıcalıklı yanları, zor tarafları, nasıl bir kişilik veya hangi becerileri gerektirdiği bu bölümde. Bu mesleğin, hatta muhabirliğin ve yayıncılığın geleceğini de konuştuk. Farklı meslek ve işlerden insanların gözünden o işe, sektöre ve kariyer yoluna beraber baktığımız seride yer almasını istediğiniz iş, meslek ve sorular için bana ulaşabilirsiniz. Sorularınız, bireysel ve kurumsal eğitim ve koçluk talepleriniz için: ece@kendiyolun.com veya Linkedin ve Instagram'da Ece Agabeyoglu (Örgüt Psikolojisi Uzmanı ve Kariyer Koçu)
Kimler için-> Sistemin mahpusları / Yorulup erteleyiciler /stresli öğrenciler / İstifayı tartanlar / İşinde ve hayatında mutlu olmak isteyen gelişim meraklıları / Felsefi ve psikolojik konuları sevenler İş ve Yaşam serisinin bu bölümünde, Timothy Gallwey'in yazdığı, Füsun Kılınçlar'ın çevirdiği ve Sola Unitas yayınlarından çıkan "İş Hayatında Zihin Oyunları" kitabından bir kısmı seslendirdim. Sistemin çarklarına hapsolmuş hissedenler, çabalamaktan yorulup erteleme hastalğına düşenler, son dakikacılar, sınav, mezuniyet ya da uzaktan eğitim stresindeki öğrenciler, işini bırakıp bırakmama konusunda gidip gidip gelenler, birleşin! Yalnız değilsiniz, değiliz!.Zorunluluk duygusunun bizi nasıl körleştirdiğine bu bölümden bakın. Sorularınız, bireysel ve kurumsal eğitim ve koçluk talepleriniz için: ece@kendiyolun.com veya Linkedin ve Instagram'da Ece Agabeyoglu (Örgüt Psikolojisi Uzmanı ve Kariyer Koçu)
Kimler için? -> Beyaz yakalılar / Spor yapanlar / Felsefi ve psikolojik konuları sevenler / İşinde ve hayatında mutlu olmak isteyen gelişim meraklıları İş hayatı kocaman bir salataysa eğer, kendinizinkini yapmak için malzemeler bu seride. Tuzunu, biberini, sosunu unutmayın! Çok dinlenenlerden biri olan bu bölümde, konuğum ve meslektaşım Gözde Berber Özbalaban ile spor yapmak ile iş hayatı arasında bağlantılar kuruyoruz. Beden - duygu - düşünce boyutu, yarış, takım olma, öğrenme gibi konulara değiniyoruz. Yanan kasların bize ne faydası var, neden herkes kendini parkurlara vuruyor, hepsini konuşuyoruz. Kas yanmasının iş hayatına yansımasını merak edenlerin, beyaz yakalı sporcuların ve sportif beyaz yakalıların, kendini aşma ve geliştirmeyi cazip bulanların ilgisini çekebilir. Sorularınız, bireysel ve kurumsal eğitim ve koçluk talepleriniz için: ece@kendiyolun.com veya Linkedin ve Instagram'da Ece Agabeyoglu (Örgütsel Psikoloji Uzmanı ve Kariyer Koçu)
Kimler için? -> Turizm rehberliğine ilgi duyanlar / Turist rehberliği öğrenci ve mezunları / Yabancı dili iyi olan sosyal kişilikler / Hareketli ve seyahatli bir iş isteyenler / Filoloji mezunları Bu bölümde, İtalyan Dili ve Edebiyatı mezunu olan bir Turist Rehberini dinliyoruz. Turist rehberi olmak nasıl bir şey? Tarihe ya da bilgi anlatmaya yatkın olmak neden yeterli değil? Yeni normalde bu işin ve sektörün dönüşeceği şekil ne? Hangi özellikler ve becerileri gerektirir? Güzel ve zor yanları neler? Hepsi ve daha fazlası bu bölümde. Farklı meslek ve işlerden insanların gözünden o işe, sektöre ve kariyer yoluna beraber baktığımız Kariyer Hikayeleri serisinde yer almasını istediğiniz iş, meslek ve sorular için ulaşabilirsiniz. Sorularınız, bireysel ve kurumsal eğitim ve koçluk talepleriniz için: ece@kendiyolun.com veya Linkedin ve Instagram'da Ece Agabeyoglu (Örgüt Psikolojisi Uzmanı ve Kariyer Koçu)
Kimler için-> İşinde ve hayatında mutlu olmak isteyen gelişim meraklıları / Felsefi ve psikolojik konuları sevenler Yapmak zorunda olunan ve sevilmeyen işleri tamamlamak için çeşitli yöntem ve taktikler bu bölümde. Bölüm içeriğini ayrıca Kendi Yolun web sitemin yazılar kısmında da okuyabilirsiniz. "İş ve Yaşam" serisi, çeşitli online platformlarda çalışmak, iş yaşamı, tatmin ve gelişim konularında yayınlanan yazılarımın sesli versiyonları. Bilimsel araştırma sonuçları ile kendi görüş ve deneyimlerimin birleşimini içeriyor. Sorularınız, bireysel ve kurumsal eğitim ve koçluk talepleriniz için: ece@kendiyolun.com veya Linkedin ve Instagram'da Ece Agabeyoglu (Örgüt Psikolojisi Uzmanı ve Kariyer Koçu)
Kimler için? ->  Kariyer basamaklarını hızlı çıkma amacındakiler / Satış profesyonelleri / Hareketli ve bağımsız bir iş hayal edenler / Farklı kültürlerle iyi anlaşan beyaz yakalılar / İmalat sektörünü hedefleyenler Bu bölümde, çok uluslu bir firmanın, İşletme bölümü mezunu olan, tekstil ürünleri Ülke Müdürünü dinliyoruz. Özellikle satış alanını hedefleyenlere, farklı kültürler ve ülkelerle çalışmak isteyenlere, kurumsal hayatta hızlı yol almak isteyenlere tavsiyeler burada. Farklı meslek ve işlerden insanların gözünden o işe, sektöre ve kariyer yoluna beraber baktığımız Kariyer Hikayeleri Serisinde yer almasını istediğiniz iş, meslek ve sorular için bana ulaşın. Ayrıca, bireysel ve kurumsal eğitim ve koçluk talepleriniz için: ece@kendiyolun.com  / Linkedin & Instagram: Ece Ağabeyoğlu (Örgüt Psikolojisi Uzmanı ve Kariyer Koçu)
Kimler için? -> İnsan Kaynakları profesyonelleri / Üniversite öğrencileri / Kariyer Merkezi çalışanları / İlgili ve meraklı beyaz yakalılar İş hayatı kocaman bir salata ise eğer, kendinizinkini yapmak için malzemeler bu seride. Tuzunu, biberini, sosunu unutmayın! Bu bölümde henüz iş tecrübesi olmamış veya sadece staj nedeniyle kurumsal hayat hakkında fikri olmuş öğrenci ve yeni mezunları dinliyoruz. Üniversitelerin kariyer merkezlerinde çalışıyorsanız, bir kurumda insan kaynaklarındaysanız ya da üniversite öğrencisiyseniz ilginizi çekebilir. Sorularınız, bireysel ve kurumsal eğitim ve koçluk talepleriniz için: ece@kendiyolun.com veya Linkedin ve Instagram'da Ece Agabeyoglu (Örgütsel psikoloji Uzmanı ve Kariyer Koçu)
Rate Podcast

Share This Podcast

Recommendation sent

Followers

2

Join Podchaser to...

  • Rate podcasts and episodes
  • Follow podcasts and creators
  • Create podcast and episode lists
  • & much more

Podcast Details

Created by
İşte Ve Yaşamda Kendi Yolun
Podcast Status
Active
Started
May 27th, 2020
Latest Episode
Feb 25th, 2021
Release Period
Weekly
Episodes
37
Avg. Episode Length
18 minutes
Explicit
No
Order
Episodic
Language
Turkish

Podcast Tags

Do you host or manage this podcast?
Claim and edit this page to your liking.
Are we missing an episode or update?
Use this to check the RSS feed immediately.